1. 1.
  türkiye de milyonlarca bulunan kemalisttir. gariptir. kardeşim siz osmanlı devletine isyan edip, onu yıkıp, üstüne yeni devlet kurmadınız mı? siz osmanlı devleti nde isyancı olarak addedilmediniz mi? o zaman neyin romantizmi ni yaşıyorsunuz? siz bugün onca kürt e yediğiniz kaba sıçıyorsunuz derken kendiniz yediğiniz kaba sıçmadınız mı?
  7 -14 ... camiden ugg calan cocuk
 2. 2.
  "tarihini bilmeyen bir toplum, yok olmaya mahkumdur / m. k. atatürk"
  8 -3 ... fidelcastro
 3. 3.
  kemalistlerin yıktığı osmanlı ile övündüğü osmanlı isim olarak aynı olsada içerik olarak farklıdır. osmanlı'yı bütün olarak ele alacak olursak övünecek şeyleri çoğunlukta olsada yerilecek yönleride mevcuttur.
  (bkz: saltanat)
  4 -1 ... habit
 4. 4.
  osmanlıyı itilaf devletleri yerine kemalistlerin yıktığını zannederseniz doğru olacak başlık.
  3 -1 ... hidir
 5. 5.
  Haklı kemalisttir.
  Kaldı ki osmanlı bir çok dönemi göz önüne alındığında her türk'ün övünmesi gereken bir imparatorluktur. Ancak son dönemlerde başa gelen yeteneksiz ve vatan haini kişiler tarafından satılmaya, ihanet edilmeye başlanınca, Mustafa Kemal gibi bir büyük çıkıp duruma el koymuştur.
  Bu durum osmanlı ile övünülmemeyi gerektirmez. Sadece gerileme döneminde ki bilimden uzak kalışı ve son döneminde ki vatan hainleri hesaba katıldığında üzülünür. O kadar.
  1 -1 ... geceninbiyarisi
 6. 5.
  bizzat benim.Türkiyemiz vede tarihimiz sadece şu anki ülkemizle sınırlı değildir.Bunu hakaret olarak algılatmaya çalışan hasta zihniyete diyeceğim şudur ki,kemalizmden bu kadar korkma...Kemalistler din düşmanı değildir öyle göstermeye çalışma,kemalistler tarih düşmanı değildir öyle göstermeye çalışma, kemalistler ulu önderin yolunu seçmiş asil insanlardır bunu da unutma.
  ... sanacokpisespiriyaparim
 7. 6.
  .
  bunu duyanda sanki, osmanlı devleti lale devrindeyken, cumhuriyet rejimi getirildi der... atatürk ve silah arkadaşları, osmanlı devletini çöküş döneminden alarak, tekrar şaha kaldırmaya çalışmışlar ve başarmışlardır... tabi ki cumhuriyetle de osmanlı devleti ile de gurur duyacaklar.

  (bkz: dersimiz tarih)
  (bkz: dersimiz atatürk)**
  1 ... king of the author
 8. 7.
  övünmekle ne gibi bir yanlış yaptığını anlayamadığım kemalisttir.
  ecdadına söven bir dangalak mı olsaydı yani?
  1 ... notre dame
 9. 8.
  kemalist devletin kocatepe camii ile yada kibrit kutusu devlet mimarisi ile övünecek değil ya ne yapsın, o da insan.

  (bkz: kemalist de olsa insan insandır)
  2 -3 ... ekmek arasi kutu kola
 10. 9.
  bu söylemin sahibine,

  - 3cc.ilber ortaylı
  - 2cc.cemal kutay

  karıştırıp damardan enjekte edeceksiniz. zira, açıpta tarih okumaz böyleleri.
  ... liberalisticcommunist