1. 1.
    Osmanlı'nın anlı şanlı değil; bilakis rezil ve kepaze bir imparatorluk olduğunun göstergesidir.

Ali kuşçu desen o osmanlı'da yetişmedi. Piri reis desen kafasını uçurdular. Hezarfen ahmet çelebi desen sürgüne gönderdiler. Takiyüddin desen onun da rasathanesini başına yıktılar.

Al işte o 600 senelik osmanlı'da bilim bu kadardı. Demek ki harf inkılabı biz hiçbir şey kaybetmemişiz. Bir şey yoktu ki zaten kaybedelim amk.
    3 -6 ... has kemalist
  2. 2.
    elin ingilizini, amerikanını, masonlarını öven ama kendi ilim adamlarini dışlayan yazar söylemi.
    3 -2 ... ikinci nesil yazar
  3. 3.
    osmanlı dan 6 tane bilim adamına örnek verememek
    2 -5 ... gezdimgordumyenildim
  4. 4.
    Bir acizlik göstergesidir. Osmanlı'dan dedik amk gitmiş tüm islam tarihinden örnek vermiş. Listedekilerin çoğu osmanlı zamanında yaşamamış. Bazıları osmanlı'dan önce bazıları cumhuriyet döneminde yaşamış. Ayrıca ömer hayyam'ın dinsiz ve kafir bir adam olduğunu söylememe bile gerek yok sanırım. Cahit arf ateistti. Oktay hoca'nın da müslüman olduğunu sanmıyorum. ibni sina ve farabi'nin imanı da şüpheli.

Kısacası durumunuz vahim islamcılar.
    7 -3 ... has kemalist
  5. 5.
    https://www.google.com.tr...edio.com/amp-haber/708545

Saçma salak başlık açıp tarihinden utanan bizanslı yazar beyanı

Çamur atma dersini çalış..
    2 -2 ... gezdimgordumyenildim
  6. 6.
    osmanlıda bilim adahuhhahahahahaha huu hhahaha haaaaa offf huhuaaaahaaaa. bin bir türlü harem kadınlarıyla türlü dedikodu ve çeşme başı muabbetlerine göre devlet yöneten şahsyetler bilim yapaahahahahhuuuuuuhaaaaaaaaa.
    5 ... kakandoboy
  7. 7.
    ben vereyim:

ahmet (copernicus de revoliutionibus'unu bundan çalmış. ama dış mihraklar ismini unutturmuş. o yüzden bilmiyoruz)

hasan (vesalius De humani corporis fabrica'sını bundan çalmış. ama siyonistler ismini unutturmuş. o yüzden bilmiyoruz)

zimmet bin rize (harvey de motu cordis ini bundan çalmış. ama ajanlar ismini unutturmuş. o yüzden bilmiyoruz)

abdullah (kepler astronomia nova'sını bundan çalmış. ama cia ismini unutturmuş. o yüzden bilmiyoruz)

muhammed (conrad gesner historia animalium'unu bundan çalmış. ama alman gizli servisi ismini unutturmuş, o yüzden bilmiyoruz..)

ali (newton principia'sını bundan çalmış. ama mossad ismini unutturmuş, o yüzden bilmiyoruz..)

şimdi birazdan masonların paralı adamları aşağı gelip "bu adamlar yok, uydurma" diyecekler. ihtiyatlı olun.. kime inanacağınızı biliyorsunuz.. ahiretinizi yakmayın..

(bkz: yobaz kotünden osurulan tarih)
    6 -1 ... arbutus unedo
  8. 8.
    allah belanı versin ne diyeyim hani hakaret olacak ama hak ettin.

çok sevdiğim saygıdan öte minnet duyduğum oktay abi ,sinanoğlu kendinin osmanı alimi olduğunun sanıldığını bile duysa (rahat uyu hocam, unutmadık seni, dünyada unutmayacak) kesin köprüden atlamaya kalkardı.
    şaka yollu hocamızı andık , şanı yeter. gani gani rahmetler üzerine olsun.

başlığı açan doğru yazmış ama piri reis konusunda biraz yanılmış,piri reis askerdir haritaları kendisi çizmemiştir çizdiği yada kopyaladığı diyelim haritalar var ama bir askerin de bunu yapması doğal. yinede önemli insandır,bana laf düşmez.

ali kuşçu olayını daha evvel yazdım , takiyüddin olayı da aynı ki o bu insanlara smanlı bilim adamı demek bu iki büyük insana hakarettir maalesef yalan üzerine kurulmuş dinci ve türk-islam sentezinin rezilliği. ikisi de büyük insandır payitahta geldiklerinde de büyüktüler maalesef biri aşağılandı diğerinin yaptığı gözlem evi başına yıkıldı.

yalan sonrada devam etti ,iki kere yazdım istanbul teknik üniversitesini 1773 bağlarlar ve dünyanın ilk üniversitelerinden biri derle ki rezillik bile değil ,bilime üniversite kavramına hakarettir.

keza istanbul üniversitesi de osmanlı döneminde kuruldu diyorlar ki ,ne diyeyim.
    osmanlı 19,200,000 km2 toprağa ulaşmış bir devlet ,ama doğru dürüst tek okulu enderun burada da katil yetiştirmişler vali,paşa yapmışlar. 1950 sonrası zaten tarihin doğal akışı oda yabancılar sayesinde sömürmek için üç beş kurum..

osmanlının kendisi cahil bakmayın yok amasya'da yok tranzon'da şehzadeler ilim almış,yalan dolan bakın eğitmenlere çeneden başka bir şey yok. lalalar ancak bekçi görevinde emir gelsin de kelle alalım olayı.

gerisi balkanlarda bir iki yer ve payitaht -istanbul ,bursa biraz izmir.adana-antep .
    tüm müstemlekeler de bırak okulu falan bir kale ,karakol ve han o kadar.
    sonra araplar bizi arkadan vurdu,yunanlar ihanet etti ,arnavutlar şaapmaya kalktı,bulgarlar lüpledi.

altı bilim insanı değil bir tane bile çıkmadı,doğru dürüst çıkanı da hallettiler.
    nişye anadolu hala bu kadar cahil ,osmanlı'nın çıktığı yerlerde huzur yok . bakın ukrayna'ya sosyalizm bile adam edemedi.
    4 -2 ... baris hemen simdi
  9. 9.
    Rakıyı abdulhamit icad etti diyorlar. Eğer doğruysa 20 bilim adamına bedeldir.
    5 ... mr forever happy
  10. 10.
    "ne bilim adamları sevdim ki zaten yoktular" şeklinde de özetlenebilir...

dinci götünden çıkmış bok kokulu tarihe itibar etmeyiniz..
    6 -3 ... arbutus unedo