1. 1.
  ecdadımıza olan özlemin her geçen gün artmasına sebep olan gerçektir. cumhuriyet denilen avrupa çakması yönetimde her türlü bürokrasi engellerini takılıyoruz, cezalar caydırıcı değil. suç işleyen bana bir şey olmaz diyerek elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. inşallah osmanlı yakında geri dönecek.

  https://twitter.com/EmirK...tatus/1013313894385963008
  3 -16 ... laz ziya
 2. 2.
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  16 -4 ... noxeca
 3. 3.
  sallamak bedava.

  köleliğin olduğu ülkeden bahsediyoruz 2 tecavüz vakası vardı diye twitter paylaşmış adam. yabancı ülkelerden kadınları altından arabalarla getiriyorlardı değil mi.

  tarihe taraflı bakarak bir yere varamayız. osmanlı gayet emperyalist bir devletti. fethettiği ülkedeki kadınları getirip köle olarak satan devlet için herkese iyi davrandı demek komedidir.

  hiçbir sorun çıkmıyordu ülkede demek ayrı komedidir.
  10 -8 ... keyf kahyasi
 4. 4.
  .

  (bkz: saydın mı lan)
  4 -2 ... moloz
 5. 5.
  Monarşi ve Kölelik vardı ama.
  3 -2 ... selia
 6. 6.
  hırsızlığın hükmünün kol kesme olduğu, zinanın taşlama ile ölüm olup, tecavüz suçlarına yine hadımlık,idam gibi cezalar getiren islam kanunlarının en iyi şekilde uygulandığı devleti aliyye'de olması muhhtemel durumdur. medeni kanun mu sandınız lan mecelleyi??
  2 -4 ... prince devitt
 7. 7.
  Kaynak? Yok tabi. Osmanlı'yı kutsamak için yemeyeceğiniz nane yok aslında sözün doğrusu. Lan Osmanlı tarih yazıcılığında dünyanın en geri yapılarından biridir. Bildiğiniz kaynakların çoğu yabancı menşeili ve şaibeli. 15. Yüzyılın sonlarına kadar yazılı bir tarihsel kaynak bile yok. Yazılanlarda hep tevatür. Twitterden tarih oğrenilmez git adam gibi tarih öğren.

  Edit: Ha unutmadan Osmanlı devletinde fethedilen yerlerde askere yağma hakkı verilirdi. Artık o yağmada kafir! Kadınlar mı yağma edilirdi ne yapılırdı bilemiyoruz. Gerçi onlar kafirdi değil mi insan bile sayılmazdı.
  2 -1 ... abaninaltindakisopa
 8. 8.
  bildirilmiyordur, bildirilince tecavüz edilen de ifşalanıyor veya ceza alıyordur, gizli kapaklı cezasını oracıkta veriyorlarmıştır, kaydı tutulmamıştır, tutulan kayıtlar yanmış, kaybolmuştur, vs vs.
  Bugünlerde bazı şeylerin artmış gözükmesi artık her an her şeyden haberdar olmamızdan ve mükemmel şekilde kayıt tutulmasından da kaynaklanıyor. olay her neyse gerçekten artış gözüktüğünden değil. tecavüzün tarifinin farklı oluşundan bile sayı oynayabilir. sayıları etkileyen etkenlere ( salt sayı olarak) tam vakıf olmadan istatistik okumak çok yanıltıcı olabilir.
  2 -2 ... radiolarian
 9. 9.
  çalınan topraklarımız da dahil mi?
  ... atabaka
 10. 10.
  Buna inanacak kafayı her sike inandırırsın işte. Sömür bunları tayyip reyiz. Analarını da sömür.
  1 -1 ... yok herif