1. 1.
    gani müjde tarafından senaryosu yazılan, osmanlı imparatorluğu yıkılmasa ve 2008 yılında devam etse nasıl olurdu gibi çok ilginç bir konuya sahip, çekimlerin yapılması için milli saraylardan beylerbeyi ya da dolmabahçe nin kullanılması için izin alınmaya çalışılan ve padişah rolünde ata demirer in oynayacağı yeni film.
    10 ... imhotep
  2. 2.
    ata demirer rolü için "tam istediğim gibi" demişti. ben padişah olarak olası bir ata binme sahnesini bekliyorum hatta bu sahne için kuduruyorum.
    7 ... endustriyel siyah
  3. 3.
    gani müjdenin kahpe bizanstan gelen kredisini kullanacağı aşikar film.
    e oradaki performans göz önüne alınırsa iyi bir iş çıkacak gibi.
    4 -1 ... onurude
  4. 4.
    küçük emrah tandanslı bir "lala, saraya bak sıcacık" cümleciği bu filme yabancı dalda oscar'ı göğüsletir hatta mına bile koydurur.
    9 -1 ... endustriyel siyah
  5. 5.
    ulema sınıfına fazla fazla bok atılacak filmdir. nah bunu da yazıyorum buraya. çünkü efendim gani müjde isimli arkadaşımız neredeyse her senaryosunda, her kitabında mutlaka hoca diye tabir edilen, dinsel öğeleri çok kullanan bir adam bulur ve o adamı şerefsizlerin en şerefsizi beller. her türlü dalavereyi ona çevirttirir. sanırım bize bir şey anlatmaya çalışıyor.
    9 -6 ... yavuzum
  6. 6.
    iki adet tanıtım filmi* internete düşen filmdir.

https://video.uludagsozluk.com/v/osmanlı-cumhuriyeti-7622/

https://video.uludagsozluk.com/v/osmanlı-cumhuriyeti-8503/

3 ... zebellah
  7. 7.
    ilk teaser larından anlaşılacağı üzere eğlenceli bir film olacaktır.
    -1 ... imhotep
  8. 8.
    yıllar sonra özgün bir film geliyor dedirten yapımdır. en azından amerikan filmi kırması gibi durmamaktadır.
    4 ... leadman
  9. 9.
    (bkz: yedinci halife osman)

o olmasaydı. kurtuluş savaşı yapılmasaydı...
    2 -2 ... zulfikardarbesi
  10. 10.
    --spoiler--
    padişahın cep telefonu çalar, sadrazama döner:

+ arayan numara gözükmüyor, ne diyeyim ?

- (bilmem ki ifadesi)

+ yanlış numara, yanlış... *
    --spoiler--
    1 ... notrinova