1. 1.
  şimdi tarihte ki hiç bir türk devletinin vatandaşı istemezdi ülkesinin yıkılmasını lakin 16 defa yıkıldık eğri oturup doğru konuşalım ve bu ülkeler bulundukları zamanlarda coğrafyalarının ötesinde güçlere sahip ülkelerdi askeri ve yönetim olarak belki hiç bir zaman ingiltere portekiz ispanya fransa kadar uzaklara açılamasakta asya ve anadolu bozkırlarında söz sahibi idik en son osmanlıda akdeniz ve karadeniz çevresinde belli bir güce ulaşmıştı biz de isteriz devletimizin ilelebet yaşamasını ama gerçekler var kör olmamak lazım istemekle olmuyor devleti yönetenlerin kalitesi belli din ile yönetilmeye çalışıyoruz hala zorla ne yazık ki sonumuzu bu getirecek osmanlının selçuklunun başına gelenler bizim başımıza gelmeyecek mi ? biz islam devleti değil türk devletiyiz evet insanlar istediklerine inanmakta özgürler lakin devlet doğrularla yönetilir ihtimaller ve varsayımlarla değil.
  2 -1 ... stallion
 2. 2.
  oooo, 100 yıllık reklam bitiyorcular damlar birazdan.
  ... prince devitt
 3. 3.
  Işin esası şu; her imparatorluk yıkılır çünkü gücünı büyüme ve genişlemeden alır. Ama üniter devletler gücünü üretimden aldığı için çok büyük bir belaya bulaşmadıkça ya da sistemlerini bozmadıkça yıkılmazlar.
  1 ... yok herif
 4. 4.
  ekonomi, savunma sanayisi ve insani değerleri kaybedilmezse ayakta kalır. ha bir de islam.
  1 -2 ... atabaka
 5. 5.
  Monarşi ile yönetilen tüm ülkeler yıkılmaya mecburdur. Sebebi taht kavgaları, her şeyin tek adama bakması, hanedan sömürüsü.
  3 -2 ... selia
 6. 6.
  hala din sayesinde ayakta durduğumuzu düşünenler var ne diyelim...
  1 -2 ... stallion
 7. 7.
  fatih'in ölümünden sonra 5 yıl bile dayanması mucize sayılacak cahil ve köhne devlettir osmanlı dediğiniz.
  3 -2 ... noxeca
 8. 8.
  adetullaha (Allah'ın hukuku) göre bu dünyadaki her şey zelil olmaya mahkumdur.

  osmanlı manevi değerlerinden uzaklaştı ve Allah rahmetini, koruyuculuğunu lütfunu geri çekti ve küffar galip geldi osmanlı yıkıldı. halk bunun bedelini yıllarca çekti ve Allah tekrar rahmetiyle lütfuyla bu milleti yükseltmeye başladı. bu kaderin bir gereğidir. tek, aziz ve azametli olan Allah'tır.
  2 -5 ... leyte
 9. 9.
  osmanlı allah rahmetini çektiği için yıkılmış vay bee ben mi içiyorum sizmi amk. anlaşılan allahın rahmeti hep avrupaya amerikaya gidiyor azda bize yollasa keşke
  2 -2 ... stallion
 10. 10.
  Rte %52 oy ile seçilmiş siyasetçidir. Ülkelerinin bekalarını siyasetçiler değil çalmayan çalışan üreten halk sağlar. Türkiye kimsenin mülkü değildir ülkeniz için yapacağınız en iyi şey daima daha fazla çalışmak üretmek okumaktır.
  Misafir gibi davranmayın ülke hanedanın değil Türkiyeliyim diyenindir.

  Edt ;
  adam farklı bir bakış açısı getirmiş adamlar hala erduvan Allah din fln diyor. Ne alakası var kardeşim şurada laf yaptığınız kadar bomboş duran camilerde takılsanız en azından kalabalık da yapmamış olursunuz.
  2 ... labouffee