1. 1.
    ben türküm osmanlı değil. kendini osmanlı zanneden varsa evinde 4. murat kostümü giyerek dolaşsındır.

edit: ingiliz muhibi, kefere falan diyenler olmuş. ulan vatanı ingilizlere satıp, gemiyle ingiltereye kaçan senin osmanlı padişahın değil miydi?
    23 -21 ... sanfransiscodaki boynuzlu
  2. 2.
    Ha ondan sen de avrupai giyinip geziniyorsun.

Armudun dibine armut düşer.
    2 -2 ... vomer
  3. 3.
    bu tezin mantıkla uzaktan yakından alakası yoktur.

Zira ben türküm diyen kişi 24 oğuz boyundan gelen torunlardır. osmanlı devleti de 24 oğuz boyundan biri olan kayı boyunun soyuyla kurulmuştur. Ata olarak kabul edilemememesi gibi bir durum asla söz konusu değildir. Aynı zamanda osmanlıya atam değil diyen bilsin ki Mustafa kemal atatürk son osmanlı subayı idi. Türkiye cumhuriyeti'ni ithal etmedik. Devlet-i aliyye'nin içerisinden kuruldu. Doğal olarak başta oğuz han'dan bugünümüze kadar gelenlerin hepsi atamızdır. islamiyeti seçmek, halifelik vb durumlara karşıt olmak atamızı inkar edeceğimiz anlamına gelmez.

- Ne mutlu türküm diyene..
    5 -1 ... topuzlu karyola
  4. 4.
    --spoiler--

ben türküm osmanlı değil. kendini osmanlı zanneden varsa evinde 4. murat kostümü giyerek dolaşsındır.

--spoiler--

kanki dördüncü murat kostümü kalmamış üçüncü murat kostümü giysem olmaz mı?
    3 -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  5. 5.
    osmanlı bir devlet. demek ki osmanlı topraklarında yaşamadı bunu diyen. abd, rusya, çin gibi yerlerde yaşamıştır. osmanlı devleti'nde yaşayıp ''selçuklu benim atam değil'' demek gibi. o da selçuklu devletinde yaşamamıştır.
    ... gelenek karsiti sekuler hero 2
  6. 6.
    Kemalist insan beyanı. Haklı da cumhuriyet döneminde türedi bunlar öncesine ait bir bulgu yok bunlarla ilgili.
    3 -5 ... ehli kunh
  7. 7.
    doğru bir beyandır.

elbette atam falan değildir. zaten osmanlılar da türk'ün atası olma derdinde hiçbir zaman olmadılar. beni vergi alınacak tebaa olarak gören ve kendini imtiyazlı adleden bir hanedan neden benim atam olsun ki? onlar benim atam olmaya layık değiller.
    yobazlıkta çığır açan, her türlü gelişmeye kapalı, halkını umursamayan, ülkesinin tüm varlıklarını kendi kıçını kurtarmak için hediye eden, yok pahasına satan ya da peşkeş çeken bir aileye hiç bir borcum yok. ben bir birey, bir vatandaşım ve bu hakkı kurtuluş savaşı vererek, dişimle tırnağımla, kanımla gözyaşımla kazandım.

atalarım cephede hayatını verirken sarayında haremine gömülmüş, ingilizlerle gizli anlaşmalar yapıp yurdu peşkeş çeken ve imtiyazı sözüm ona doğuştan gelen bir haneden benim saygımı haketmiyor. benim gerçek atalarım bunların karanlığına karşı da savaştı ve kazandı.

hasta adama hiçbir şey borçlu değiliz.
    8 -4 ... noxeca
  8. 8.
    atası bizans olan yazar beyanı.
    3 -4 ... basbugun eri
  9. 9.
    doğrudur, sizin gibi dehaşkahpeceli piçlerin atası doğu romadır.

o zaman başta istanbul olmak üzere osmanlı'nın fethettiği türk topraklarından siktir git.
    4 -7 ... kazakistanli ii
  10. 10.
    Hiçbir türk kurulmuş hiçbir türk devletine "atam değil" diyemez. Eğer diyorsa ya türk değildir, yada türk olduğunu iddia edip fakat başka bir ırka mensup biridir.

Osmanlı bunlar gibi işbirlikçiler yüzünden yıkılmadı mı zaten.

Bir tanesi de gelmiş; götten uydurma tarih bilgisiyle osmanlıya laf ediyor.

Tabi osmanlı az sikmedi bunların atalarını...
    5 -7 ... ufuktayim