bugün

(bkz: hah bi o eksikti)
laf söyledi bal kabağa doğra doğra koy tabağa dedirten saçma düşünce.osmanlının hoşgörü politikası aynı mahallede bulunan kilise, cami ve havradan gayet iyi anlaşılmaktadır.
osmanlı'yı çok masum sananların inanamayacağı gerçektir.

tabi, biz tarihi yine kendimizden dinliyoruz ve biliyoruz. normaldir böyle şeylere şaşırmak.
işte sözde soykırımları kabul eğilimi ya da taviz verir havası bu sonuçlara yol açıyor demek. bişeyler koparacağını hisseden herkes bir yerinden soykırım uyduruyor.
dikkat ettiysen g. t demedim.
(bkz: uludağ sözlük yazarlarının naif olması)
söylenmiş bulunduğu an itibariyle bulgar başbakanı için bütün kadınların güzel olduğu sonucuna ulaşılabilecek iddiadır.*
o az, avustralya'da yaptığımız aborjin soykırımı da unutulmamalı. çok soykıran bir milletiz canım, mütemadiyen kırıyoruz durduramıyorlar.

hay soyunuza kıran girsin anasını satayım.
kesin soykırım yapmadan önce adlarını da değiştirmişizdir. la havle...
Doğrusu bulgarlar Türklere soykırım yapmıştır olan yanlış bir önermedir.
1400 lü yılların ortalarında bütün bulgaristan toprakları Türk hakimiyetine girdi. her gün bir bulgar öldürülse aile demiyorum bir adet bulgar balkan savaşlarına kadar ortada bulgar kalmazdı. ama yok amaç üzüm yemek değil ki bağcıyı dövmek.

mantıklı olmak mı ? yok canım türklere karşı mantıklı olmasan da olur.
efendim doğu'da azerbacan ile aramızdaki küçücük devlet(!) olan ermanistan'ın, güneydoğudaki pkk adı altında; ab, amerika, silah kaçakçılığından nemalananlar, gerek içimizdeki ve yönetenler statüsünde olup rant sağlayanların, batıda; trakya'daki sınır komşumuz yunanistan'ın, yüzyıllardır bu coğrafyada kurmak istedikleri oluşumun bulgaristan'da gösterime giren son oyunudur.

bütün komşu ülkelerin, bir şekilde türkiye'ye zarar verme istekleri bitmeyecektir. gerek pkk'nın hain saldırılarıyla, gerekse bu tür soykırım iddialarıyla psikolojik olarak bu ülkeyi bölmek isteyeceklerdir. göz göre göre buna göz yumanlar hala bu ülkeyi yönetmeye devam ettiği sürece.
madem biz bu kadar millete o kadar kötü davranmışız adamları asıp kesmişiz bu adamlar niye yüzyıllarca bize isyan etmemişler hallerinden memnun yaşamışlarda bunların torunları şimdi böyle safsatalarla karşımıza çıkıyor denilesidir.

ayrıca soykırım kelimesi 1950 li yıllarda icat edilmiş bi tabirdir zamanında kullanılmayan bir kelimeyi evirip çevirip önümüze servis etmeleri açıkçası ilginçtir...
osmanlı türk değildir diye bir tarafını yırtanlar tarafından hayvanca "yapmışızdır biz bu soykırımı" şeklinde sahiplenilecek iddiadır.

osmanlı türk değil, sen türk değilsin; ne diye soykırımı sahipleniyosun? bir insan bu kadar kıvırtkan, bu kadar yavşak olabilir mi? ermeni soykırımı iddialarında gördük haysiyet yoksunlarını; seyreyleyin çıkarlar yakında tekrar.
(bkz: Kuşlar için vakıf kuranların soykırım yapması)

(bkz: bsg)
buradaki haberde faşist ataka partisi lideri volen siderov'un önerisine başbakan boyko borisov'un destek verdiği ve osmanlıların bulgarlara yaptığı soykırımı anma gününe destek verdiği yazılı. ey borisov! eğer osmanlılar soykırım yapsaydı bugün bulgar halkı ve dolayısıyla bulgaristan olmayacaktı. kendisi şu soruya cevap versin. 19.yüzyıla kadar bulgaristan'ın büyük kısmında çoğunluk nufusunu oluşturan Türk ve Müslüman nufus şimdi nerde? Bu insanlar öldülerse nasıl öldüler, göç ettilerse neden göç ettiler ? Bulgaristan'da neden bu kadar az Türk kaldı ? ayrıca todor jivkov dönemindeki isim degiştirme yasasını, belene hapishanesini, tuz yataklarında yok edilen Türkleri bir hatırlatayım. eğer kendisi tarihten düşmanlık çıkartmak istiyorsa, türkler fazlasıyla düşmanlık çıkartır. 1804-1922 arasında yunanistan'da, bulgaristan'da, sırbistan'da, karadağ'da, makedonya'da, kosova'da, gürcistan'da ve ermenistan'da öldürülen ve oralardan göçmek zorunda kalan türklerden kim özür dileyecek ?
Bir balkan insani olarak bir tarafimla guldugum salakca sozde soykirim hedesi. Eger osmanli rumeli`de hergun musluman olmayan sadece 1 erkek kesseydi bugun o topraklarda ne bir bulgar,ne bir sirp,ne de bir hirvat olmazdi.
bulgar denen nane milliyetçilik akımlarından sonra çıkmış götten baştan saçma salak çeyrek millettir. Daha dün ortaya çıkan Milleti ne ara soykırım etmişiz merak ediyorum. osmanlı'nın son zamanlarındaysa onların o ara Bölgedeki Türklere ne yaptığını hatırlatırım ve hakedene gereken ceza verilmiştir derim.
(bkz: kamil ne diyo lan bu)
yahu bu bulgar'larda türk'tür. anlamazlar. bulgar toplumununa lafı anlatacaksan , para vereceksin ellerine. gurbetçiler nasıl geçiyorlar oradan.ataka'ymış.yok..töbe töbe.
*açılın, ben genocider yani türk'üm. ingilizler istanbul'u işgal ettiğinde onların altına yatanlar susun. ingiliz subaylarının hayalarını sıvazlayan tüccarlar, siz de. bu davayı reddetmek/sahiplenmek size düşmez. menfaat adına ülkeyi karanlığa sokan ittihatçılar bu dava sizin değil. bu benim hikayem çünkü ben genociderım.

93 harbinden sonra çoluk çocuk demeden katledilen benim. balkan savaşları kaybedildiğinde dipçik altında ezilerek tecavüze uğrayan benim. susuz, ekmeksiz göç yolunda işkenceye uğrayan, bulgaristandaki rejim değişikliğinden sonra baskıya uğrayan, dinimi yaşayamayan benim. adımı değiştirmek zorunda kalan bundan daha 15-20 yıl önce zorunlu göce tabi tutulan benim. sınır kapılarında gereksizce bekletilen, kimi zaman dayak yiyen hatta öldürülen benim. bu yüzden benim sahip çıkmam gerek bu davaya sizlerin değil. * şimdi olayı iyi değerlendirmek lazım gençler. yüzleri veya götleri sivilceli, balon beyinlerin osmanlı hedeydi hüdeydi padişah, kızıl sultan, resmi tarihin bize öğrettikleri gibi mantıksız, herhangi bir temele dayanmayan yorumları her ne kadar kişiyi filtreli dertlere gark etse de kööntrolü kaybetmeyip sizi yakın zaman da gerçekleşen seçimlere götürmek isterim. bu seçimlerde gördük ki dps her ne kadar koalisyon dışında kalsa da oy oranını arttırdı. ataka da aynı şekilde oy oranını arttırdı ve ataka gördü ki milleyetçi sert söylemler kendisine oy olarak geri döndü. bu sebeple iddiayı ortaya atan liderimsinin düşünce yapısındaki aşırı sağcı tutum bu iddianın milliyetçilikle beslenmiş çürük bir dimağdan çıkma ihtimalinin ne kadar yüksek olduğunu ve geçersizliğininde aynı oranda yüksek olduğunu ortaya koydu. yani bu iddia ölü doğdu.

tanım: gerçeği yansıtmayan komik iddia.
(bkz: osmanlı döneminde aborjin soykırımı yapıldı)

bi soykırmadıkları leylek kaldı zaten.
(bkz: la sigigit)
Yalandır, bir tek elveda rumeli'deki dimitri'yi öldürdük. o da kaşınmıştı ama.
bir karalamasyon fıkrasıdır.
osmanlı bir kıtayı yok etmiştir.

(bkz: osmanlı döneminde yapılan antartika soykırımları)
(bkz: osmanlı döneminde yapılan japon soykırımı)
osmanlı' dır yapar dedirten haber. bir yandan soykırım, bir yandan bulgar cumhurbaşkanının vakti zamanında "trakya toprakları"na göz dikmesi iki halkı karşı karşıya getirmek için yazılmış (maalesef) iyi senaryolardır.
(bkz: tkp den türkiye bölünsün e tepki)
fısstır. *
(bkz: goodyear)