bugün

Sözde ermeni soykırımı anma töreninde fotoğraf çekilen, tesev denilen pkk muhibi milli varlığa zararlı dişarıdan mamalı cemiyetin yönetim kurulu üyesi, sözde mülteci özde istilacı hakları savunucusu, kripto atatürk düşmanı tipik bir cihangir solcusu..
Şimdilerde dizisini çıkardılar bu fetöcünün.
Bunun işi fonlamak falan da değildi.. ben iktidara neden kızıyorum biliyor musunuz… bazen kendisini tam olarak ifade edemiyor.. adam gibi ne yaptığını anlatsa, kimse ortada bir mağduriyet-haksızlık ikilemi aramak istemez..
ben sadece gazetecileri fonluyor sanıyordum , oyuncu, şarkıcı gibi medyatik kişileri de fonluyormuş anlaşılan.
Selahattin Demirtaş’la beraber Serbest bırakılmasını isteyenler, Dersimli Kemal’e oy verecekmiş. Ben değil, dersimli Kemal kendisi diyor.
Fetöcü vatan haininin tekidir.
Kim olduğu ve amacının ne olduğu belirsiz olan, gizemli bir iş adamı.

Kimine göre terörist ajan,kimine göre mağdur.Zamanla kim olduğunu öğreneceğiz.
aihmnin , kendisini için 2019'da verilen tahliye kararının uygulanmaması nedeniyle, Türkiye'nin 7500 Euro mahkeme masrafı ödemesine karar verdiği tutuklu işadamı.
https://bit.ly/3uEjsaB
Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey arasında toplam 93.5 saat telefon görüşmesi gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Henri Barkey’in telefon görüşmeleri: Osman Kavala’nın eşi Ayşe Hale Kavala’nın telefonuyla 12 saat 54 dakika 36 saniye görüştü. Osman Kavala’nın ablası Reha Kavala’nın telefonuyla da 1 saat 31 dakika 29 saniye görüştü. Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Türkkan’ın telefonuyla 1 saat 37 dakika görüştü. Genel Müdür Şenel Durmuşkaya’nın telefonuyla 54 dakika görüştü.
Eski CIA danışmanı Henri Barkey, tutuklu iş adamı Osman Kavala ile bu isimler üzerinden irtibat kurdu.

Öte yandan Kavala, 28 Haziran 2016’da Şişli’de sahibi olduğu Menka Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de ve iki gün sonra da Diyarbakır’da Barkey’le birlikteydi.
Barkey, 7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce 31 Mayıs 2015’te ABD’den geldi ve HDP’nin seçim çalışmalarını yürüten Osman Kavala ile görüştü. 8 Haziran’da ise Türkiye’den ayrıldı.

zindanda çürürsün böyle alçak vatan haini.
görsel
siyasi davalar siyasi sonuçlar doğurur.
Bu sakallı sorosçu gezi olaylarının organizatörü olamaz. Gezinin bir organizatörü veya lideri yoktur. Gezi bir halk direnişidir. sağcı - muhafazakar kafa bunu anlayamaz.
VATAN HAiNi KAVALA Kararına DÜNYADA ve ÜLKEMiZDEKi Tüm Köpekler Aynı Anda Havlamaya Başladıysa, DEVLETiMiZ Taşı Doğru Yere Atmıştır.
GEZi Olaylarının Organizatörü HAiN OSMAN KAVALA, Ağırlaştırılmış Müebbet Hapisle Cezalandırıldı. VATAN Hainini Savunanlar da HAiNDiR.
ergenekon derinleştirilsin destekçisi kişidir. bozduğu kantar kendisini de tartıyor.
görsel
görsel
lağımdan kafasını çıkarmaması gereken biri. oh yetmez ama evet, 5 tane ağırlaştırılmış müebbet yemeliydi.
bu ülkede herzaman en son ulusalcılar haklı çıkar osmancım üzgünüm evet yargılanma sürecin rezalet , hakimler ve savcılar talimat alıyor hepsi doğru.
gezi parkını desteklediğin için teşekkür ederim ama ergenekon davasına destek vermeyecektin fetöcülerle ve akp ile aynı safta yeraldığında hiç mi düşünmedin be birader. işte ergenekonda elde edilen başarı sayesinde şu an sen içerdesin. yetmez ama evetçilerle zeka olarak aranda hiç bir fark yok be koçum.

geçmiş olsun.
Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası almış.
ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan kişi.
bu karar tabi ki tartışılır-tartışılmaz, az bulan olur çok bulan olur konumuz bu değil.

ama ilahi adalet denen bir şey var. bu verilen ceza-karar açısından buna karışamayız.

ergenekon açılım yok olan ülke canları talan edilen ülke zenginlikleri hiç edilen ülke değerleri geleceği vb durumları düşününce...
bu ilahi adalet gerçekleşiyor. ne yaparsan onu çekersin, darısı diğerlerinin başına.
Türkiyenin atatürkçü vatanseverleri, yıllarını terörle mücadeleye adamış subayları ergenekon gibi kumpas davalarıyla akpnin hakimleri tarafından haksız müebbete çarptırılırken kendi de ergenekon skandalına alkış tutmakla meşguldu.
(bkz: men dakka dukka)
Not: kendisine verilen ağırlaştırıcı müebbeti aklen ve vicdanen kabul edebilmem mümkün değil.
Daha dün Tayyip'in baş adamlarından biriydi. Noldu da tü kaka oldu?

Adamın noldugu ortada. Yok soroscuymus, yok Kürtçüymüş şöyleymiş böyleymiş. PKK'yı meclise de kavala soktu zaten. Hatta Barzaniyle kolkola giren de kavalaydı.

Tayyiple hangi konuda ters düştülerse bilmiyorum o yüzden içerde.

Bu ülkede PKK'ya en büyük destek akp tarafından verildi. Bir de madem sorosçu neden 20 sene önce, iktidara geldikleri zaman çekmediler ipini?

Politikada ahlak yoktur.
Bir süre daha hapiste tutacaklar. Sonra da Rahip Bronson gibi bırakacaklar.
osman kavala'nın "yetmez ama evetçiliği" gerçek dünyada değil, arkadaşın fantezi dünyasında.
görsel
https://m.bianet.org/bian...a-boykot-diyenler-konustu
fantezi dünyasında bana da "kürt milliyetçiliği"ni yakıştırmış.
tengir budunun yazılarından ....

gezi eylemleri ilk başladığında toplumun her kesiminin, hatta türk milliyetçilerinin ve dahi ülkücülerin bile desteklediği bir halk hareketiydi.

lakin akp+fetö baktılar ki pabuç pahalı, işte bu noktada soros'un has evladı osman kavala devreye girdi. gezi eylemlerinin marjinal gruplar tarafından forse edilmesini ve gezicilerin pkk'lılarla aynı yolda yürüyor olduğu algısı yaratıldı.

hatırlayın.
apo ile atatürk posterleri açıldı aynı anda.
işte bunu yaptıran bu osman kavala denilen soros beslemesiydi.

bu soros beslemesinden bu ülkenin tüm evlatları alacaklıdır.
haklı olan ve bir halk hareketine dönüşmekte olan gezi eylemlerini fethullah piçinden aldığı talimatla sabote etmiş, türk gençliğine zarar vermiştir.

adam cia danışmanıyla tam 93.5 saat telefon görüşmesi yapmış.
93,5 saat.
ulan sen bir iş adamıysan cia danışmanı henry barkey ile ne işin olur?

şimdi bu adamın serbest kalması için sedat pekeri kullanıyorlar ...

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından Sedat Peker'in Osman Kavala hakkındaki açıklamalarını paylaştı.

Osman Kavala’nın savaş uçaklarının yazılımını yapan bir firması olduğunu ve 1998 yılında ABD’lilere satacakken, Korkut Eken’in araya girmesi üzerine 4’te 1’i fiyatına Türk bir firmaya sattığını açıklayan Peker, "Kendini, dindar, milliyetçi ve milli diye tanıtan iş adamları, 3 milyon dolarlık malzemeyi 50 milyon dolara, Savunma Sanayi Başkanlığına sattılar. Casus Kavala mı? Akıl ermiyor" ifadelerini kullandı.

https://www.indyturk.com/...korkut-eken-devreye-girdi

işin gerçeği osman kavala çift taraflı çalışan bir adamdır . vaktiyle bazı hizmetleri olmuşsa
da zararı da az değildir . böyle " gri " şahıslara dikkat edilmesi gerekir .
tahliye çıkmadı.