1. 1.
  71 tl den 103 tl ye çıkmış.

  http://finans.mynet.com/h...eti-103-lira-oldu/246745/
  6 -2 ... ruh okuzu
 2. 2.
  osman gazi köprüsüne yüzde 45 zam yapılması
  Hadi ya oldu mu o kadar. O zaman yapacak tek bir şey kaldı. Arabayı denizden yürüteceğiz. Bizim Fatih'in torunları olduğumuzu unuttular galiba. Hıh.
  31 -1 ... kale3112
 3. 3.
  yetmez ama evet.
  6 ... rockonbaby
 4. 4.
  Azdır, kurtarmaz...

  Beğenmiyorsan geçme kardeşim.

  Zorla mı?

  Pis fedöncü...
  4 ... mavi huydur bizde
 5. 5.
  bence yetmez. o köprüden geçeceksen taşınmazın varsa tapusunu, yoksa bankadaki birikmişini, o da yoksa götünü ipotek ettireceksin. yok öyle reyizin yaptığı köprüden laylaylom geçmek.
  3 ... sanzelize
 6. 6.
  vatandaşa direkt olarak çokta etki etmeyecek zamcıktır. günde zaten 300-400 araba anca geçiyor isterlerse 500 lira yapsınlar. hükümet düşünsün. ancak bu da işte gene vatandaşa dolaylı yollardan "girmesi" demek. devlet bir ticarethane değil. yani ticaret yaparak kazanmıyor kasasındaki parayı. devletin cebindeki para vatandaştan çıkıyor. yani bu durumda kazanan ne vatandaş ne hükümet. tek kazanan o köprünün işletmecisi. adam günde 40000 araç geçsede geçmesede parasını alıyor tıkır tıkır. şimdi 100 lira olarak alacak yemede yanında yat.

  buradaki en temel sorun hala ciddi ciddi "ne olmuş yani elbet zam olacak" diyen ama aslında kazığın en kalın tarafı kendisine girenler. hatta tamamı diyelim çünkü ne işletmeci zarar ediyor ne garantiyi veren devlet. işletmeci günde 40000 araba geçmeyince devletten parasını alıyor devlette vatandaşından vergi veya kesintiler ile alıyor. işin en komik tarafı işte burası. tüm para cebinden çıkanların yüzde 52 si durumdan memnun ve bu durumu eleştiren diğer vatandaşlara karşı cansiparene savunuyorlar *
  8 ... mel mel bakan gibson
 7. 7.
  idoyu kurtarma operasyonu gibime geldi.
  ... mahmut sezar
 8. 8.
  (bkz: gızım çünkü çalışıyea)
  3 ... lagavulinvebazlama
 9. 9.
  geçme osmangazi köprüsünden ürkütürsün vakvakları...
  etme rizeli ecoya laf silivride toplsrsın kozalakları..

  bu konuyu bir akp'liye sordum. "ben zaten hep 10 liralık geçiyorum" dedi...
  2 ... arbutus unedo
 10. 10.
  reel enflasyonu kurtarmıyor ama görünen enflasyonun üzerinde. buda açıkçası asgari ücret konusunda işçiyi nasıl evire çevire dövdüklerini gösteren bir şey. tabii anlayana.
  ... gatha