1. 1.
  anasol-m hükümeti döneminde sağlık bakanlığı görevinde bulunan mhp insanı. bakanlığı döneminde pek pek olumlu icraat yaptığı söylenemez. icraatlarından çok ona buna fırça atan görüntüleriyle akıllarda kalmıştır.
  3 -1 ... chilavert
 2. 2.
  yaptığı icraalardan çok yaptıramadığı icraatlar vardır.
  Bir anısı, türkiye'nin halini özetler. Osman durmuş, bir ile hastane yapımı için ihale yapmış. ihaleyi kazanan firmaya 3,5 trilyon para ödenecekmiş. osman durmuş "bak ben size bu parayı peşin olarak, nakit ödeyeyim. bize indirim yapın" demiş. adamlar hemen kabul etmiş tabi. ve fiyatı 2,5 trilyona kadar düşürmüşler. fakat devletin ilgili bürokratlarından izin çıkmamış. osman durmuş "parayı peşin ödeseydik, kimse hırsızlık, hortumculuk yapamayacaktı. ve hastane 5-6 ayda hazır olurdu. işte türkiye'nin yoluna bu şekilde taş koyuyorlar" dedi. fakat kimse iplemedi.
  5 -1 ... maksat muhabbet
 3. 3.
  alanında çok iyi olmasına rağmen siyasete bulaşması sonucu kendini rezil eden tıp insanı. Kendisinde ileri derece konuşma bozukluğu vardır. Devrik cümle kurmadığı zaman not edilesi insandır.
  3 ... uzaklarda
 4. 4.
  17 agustos depreminde gelen ingiliz yardımlarını bizim ingiliz kanına ihtiyacımız yok diye geri gönderen akıl fakiri siyasetçi
  9 -4 ... sanchooo
 5. 5.
  kendisini karşılamayan doktorlara karşı feci kin gütmüştür.türkiye nin gündemini en fazla etkileyen sağlık bakanı olmuştur kanımca.
  2 ... disco inferno
 6. 6.
  * bir ara liselerde bekaret kontrolü gibi bir ucube durum çıkarmıştı, ne oldu detayları hatırlamıyorum.. ama lemanda süper bi karikatür çıkmıştı konuyla alakalı.

  osman durmuş sınıfa çattadanak giriyor yardımcılarıyla beraber, gözlerde bildik "deli ifadesi":

  -indirin donlarınız bekaret konturolü yapıcam!!!
  ... beyazyelkenli
 7. 7.
  olası mhp'li hükümet kombinasyonlarında tekrardan sağlık bakanı olması gündemde olan milletvekili adayı .
  ... firtina
 8. 8.
  iktidara gelirsek insanımızın ömrü uzayacak.
  dedi.
  bu sizi ilgilendiriyorda.
  ... cokmugerekli
 9. 9.
  hipokrat'in, yattigi yerde firdöndü gibi dönmesine neden olan tip adami. bilseydi osman durmus doktor olacak, kesin tip ilminin ilerlemesini engellerdi.
  -1 ... dydyma
 10. 10.
  (bkz: kainattaki mhpliler)
  ... insan