bugün

kişi başlıkları altında hakaret içeren giriler hukuken aykırı bulunup silinmesi gerektiği halde, başlığı altındaki hakaret içeren giriler silinmeyen, diyarbakır belediye başkanıdır.

anlamakta güçlük çekiyorum bu ikili uygulamayı..
istanbul büyükşehir belediye başkanı hakkında yavşak yazsak hemen silinir oysaki, ikisi arasındaki insani fark nedir ki?
terbiyesiz ve küfürbaz. itici ve ikiyüzlü.
pkk sempatizanı olan belediye başkanlarından birisi.
aslında oldukça tehlikeli birisi. iç savaş çıkartabilir. yani düşünsenize bir suikast sonucu ölse neler olur? bi de bu kadar sivri dilli ki resmen davetye çıkartıyor. devlet onu korumak için kim bilir neler yapıyordur...
federasyondan, özerklikten bahseden, pkk militanlarına sahip çıkan bir adam. Şimdi öncelikle bazı insanların şu çok basit, çok temel, anlaşılması müthiş derecede kolay gerçeği bilmeleri gerekir: hiç bir ülke kendisini bölmek, zayıf düşürmek isteyen bir kişiye veya kesime iyi gözle bakmaz. Yeterince basit olmadıysa heceleyerek de yazabilirim.

Bir halkın haklarını savunuyormuş bu herif. Kürtlere karşı yanlış bir tutum sergilendiğini artık neredeyse herkes kabul ediyor ve son yıllarda kürtlere kültürel haklarının verilmesi adına gerçekten müthiş değişiklikler yapıldı, çok büyük adımlar atıldı. Hadi diyelim ki yetersiz ancak türkiye gibi bir ülkede bu yapılan değişiklikler müthiş öneme sahip ve takdire şayan. Hal böyleyken bunları en çok taktir etmesi, desteklemesi gereken kürt kesiminden en ufak bir olumlu yorum gelmiyor. Osman baydemir gibi fitne odakları kışkırtıcı açıklamalar yaparak süreci germek için elinden geleni yapıyor. Bu dünyanın en aptal insanı bile bu adamın huzur ortamı istemediğini anlayabilir ama hala çıkıp barış adına osman baydemir'i desteklediğini söyleyenler var. Onlar da bilsinler ki bu dünyada en tiksinilesi, en alçak insanlar insani değerlerden bahsedip altında yatan düşmanlıklara destek sağlamaya çalışanlar, barış kelimesini kullanıp kan görmek isteyenlerdir.

Her türlü hak ve özgürlük verilir, verilmesi iyi olacaktır ancak bu haklar atamızdan yadigar bu kutsal topraklara zarar verme amacıyla isteniyorsa ne yazık ki asla kazanılamayacaktır. Bu nedenle kürtler için bir yol kalıyor: vatanımız, toprağımız dedikleri, 'kürdistan' adını verdikleri bu bölgede rahat ve onurlu bir yaşam istiyorlarsa bunu onlara verebilecek yegane gücün türkiye cumhuriyeti olduğunu idrak edip ülkelerine bağlı kalmaları ve osman baydemir gibi ermeni uşaklarına gereken cevabı vermeleridir.
son davası olan 16 yaşındaki bir çocuğa para vererek dağa göndermekle suçlandığı davadan beraat etmiştir.

http://www.trt.net.tr/Hab...6f-494e-b102-b3c37932a620
an itibariyle haber türk'te yayınlanan türkiye'nin nabzı programında mekanik bir ses tonuyla kürt sorununu konuşan adam.
pkk ya terör örgütü demeyen kürt kişisi.
2 saattir konuşuyor. geveledi durdu en sonunda gerçek niyetini sordular özerk kürdistan dedi. baştan söylesene lan götopo.
2 saattir habertürkte konuşmasına rağmen sözde kürt sorunuyla ilgili ortaya bir çözüm sunamamıştır. heyecanla izliyoruz şuan kendisini, çok sürükleyici.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.