1. 1.
  Piyasanın aşırı alım ya da aşırı satış bölgesinde olup olmadığını belirleyen göstergelerdir. Fiyat grafiğinin altına çizilir. Osilatör yukarı uca eriştiğinde aşırı alım bölgesinde, aşağı uca eriştiğinde aşırı satım bölgesindedir.
  ... cell-im
 2. 2.
  her hangi bir giriş gerilimi olmadan kare, üçgen, sinüsoidal sinyal üretebilen devrelerdir.
  (bkz: kendi işini kendisi görmek)
  1 ... bleak poison
 3. 3.
  mor ve ötesi vari kliplerin vazgeçilmezi...
  (bkz: bir derdim var)
  ... nobetciekipleramiri
 4. 4.
  eht devresini tetikleyen devre bütünüdür. çalışma frekansı üretir siyah beyaz tv'de 15625Hz. renkli tv'de "delta tüp" 15625x3: 46875Hz. "in line tüp" aynı değerde. saptırma bobinlerine saniyede bu frekans hızını iletirken elektron tabancasından çıkan ışınımı, shadow mask levhasından saptırmadan geçiren sistem.
  ... goliaht
 5. 5.
  Osilatörler, fiyatların yatay bir bant içinde dolaştığı trendsiz piyasalarda (trend-takipçisi sistemlerin iyi sonuç vermediği bu tür piyasalarda) son derece yararlıdırlar. Osilatörler teknik analizciye, bu tür yatay hareket eden trendsiz piyasalarda hareket edebilmenin imkanlarını verirler. Ancak, osilatörlerin değeri, yalnızca yatay piyasalardaki kullanımlarıyla sınırlı değildir. Osilatörler, trend kazanmış dönemlerde fiyat grafikleriyle bağlantı içinde kullanılınca, kısa-dönemdeki piyasanın uç noktalarının (aşırı-satım, aşırı-alım koşulları) sinyallerini vermede de son derece yararlıdırlar.

  Osilatörler aynı zamanda, fiyat hareketinde momentum kaybı açık biçimde ortaya çıkmadan önce, trendin momentum kaybettiği konusunda uyarırlar. Osilatörler, bir trendin tamamlanmak üzere olduğunu bazı uyumsuzluklar göstererek haber verebilirler.
  ... borsaforex
 6. 6.
  televizyon, radyo, bilgisayar, telefon vb. daha nice nice elektronik aygıtlarda kullanılır. mesela bizim bir usta var mahallede, öğrenmiş bir yerden davar, yok scl sinyali, yok sda sinyali bozuk deyip para koparır milletten. ne bilsin ki gariban mahalleli. hep bu ibnetör osilatörün marifetidir.

  şeklen salıncakta sallanan sümüklü çocuklar gibi birşey işte. ıyy o sümüğü birde yalarlar filan. neyse işte teknolocik bir hededir. gündelik hayatta kullanmayız biz.
  ... the kid
 7. 7.
  6 gündür üzerinde çalıştığım alicisiz uretken.
  ufak çaplı bir deprem yarattım mesela, içinde bulunduğum tırı salladim yanımda duran abinin yemek tası neyin düştü. ben bunun frekansını artirip ortadoguda isid terörünü bitirmeyi planliyorum, daha sonra doguda ve irakta isgalci pozisyonda olan kürt güçlerini bitireceğim.
  ... mutlu son masallarda olur
 8. 8.
  salınım yapan her türlü işaret osilasyonlu demektir.
  (bkz: sinüs işareti)
  periyodik, sönümlü, sönümsüz olması veya olmaması osilasyonlu olduğu gerçeğini değiştirmez.
  osilasyonlu işaret üretmek için çok basitten çok karmaşık devrelere kadar çeşitli sistemler tasarlanabilir.

  işte bu sistemlere biz osilatör diyoruz.
  en kolay ve iş görürü op-amplar ile yapılanlardır.
  ... barkhausen krakeri