bugün

kendisi birey olarak hiç bir zafer kazanmayıp 30 ağustos zafer bayramını kutlayan veya o gün * işe gitmeyen yani o gün tatil yapan insan kadar hakkı olan insandır.
bayram etmek için muhteşem gerekçesi vardır:

artık mahalle baskısından kurtulduğu, gündüzleri işte, sokakta, evde çevresindeki oruçlulara aldırmadan rahaaaatça yiyi içip sikebileceği için bayram ediyordur... hakkıdır garibin, hele tutucu muhitte yaşıyosa bir aydır azap çekmiştir azaaaap!
oruç tutanlardan daha çok hak eden insanlardır. niye mi? adam tutmamış orucunu gün içinde yemeğini yemiş sigarasını içmiş sakin bir şekilde işini yapmış kimseye karışmamış yani işini aksatmamıştır, diğer adam ne yapmış sabahtan itibaren sinirli bir şekilde ilk önce gidiş trafiğinin içine etmiş sonra iş yerinde ben oruç tutuyorum çok kasamam havasında takılmış en sonda dönüş trafiğinin içine sıçmıştır . kim madur işini yapan, o elemandan birşeyler bekleyen yada onla aynı yolu paylaşan. bu stresten daha nasıl kurtulsun millet tatil şart.
bir an önce şeriat mahkemelerini kurup yargılamamız gereken insanlardır. hele ki müslüman olup yılbaşlarında tatil yapanlarıda vardır ki bunların kesinlikle recm edilmelidir.**
zorla tatil yapmak zorunda kalan devlet memuru nu anımsatmıştır şahsıma.

ulan ne kadar saçma düşünceli yazarımız varmış görmüş oldum böylece.

serzeniş: ergenlik çağını yaşamamış yazar istemiyoruz.
tc vatandasi olmayabilen insanlardir. Nitekim ecnebiler ramazan oruc nedir bilmezler.
vatanını en çok seven, tatilini en çok yapandır..
cefasını çekmeden sefasını süren kraterleşmiş kitledir.

Polyergus karıncası gibidir bu zıpçıktılar.
ahlakszıdırlar. tutmadıkları orucun tatilini yapacak kadar haysiyet yoksunudurlar.
Dünyanın en samimiyetsiz kitlesi. Evet.
size mi soracaktık yarraaaaaaaaaaaam.

şeklinde cevap verilesidir.
allah ıslah etsindir.