bugün

adamım diye değil orucum diye dolaşır bunlar.
kuran kursunda tecavüz edenler ve bu partinin aşıkları

dolaşabildiğine göre, sorun yoktur. dolaşın.
oruç tutarak adam olduğunu sanan yaratık beyanı!
ne yazık ki adamlıktan fersah fersah uzak olmaktır.
adamlıktan fersah fersah uzak olduğumu öğrendiğim başlık.
eğer bir mazareti yoksa,

Mesela allah, hayvana oruç tutturun dememiştir. idraki yoktur. ama insan kendine tapıyorsa -ki bazıları bu duruma ateistlik diyor- ve oruç tutumuyorsa, dalındaki ayvanın kokusunu idrak edememiş demektir.
Ya bileydim orucumun sevabı başkalarına yazılıyor boşuna tutmazdım.Sizene milletin ibadetinden !!
bir gün sözlüğü açıyorum ve sanadalyemde oturup kahve içerken adam olmadığımı öğreniyorum.
bu teknoloji çok değiştirdi her şeyi çok.
adamlığı ibadetle bağdaştırmak mı, bundan daha güzel bir adamlık, insanlık kriteri görmemiştim.
Aç kalmakla adam olunuyorsa ölüm orucu tutanları çok beğenmeniz lazım gelmez mi yobazlar?
Ben dolaşıyorum;
Hatta iftar vakti gidip pide bile alıyorum,
O kadar da yüzsüzüm! yani..
Böylelerine selam bile vermiyorum evet oruç tutmayan adam mı olur.?
her yıl 30 gün kadar "açın halinden anlamak için tutuyorum" cevabını verenler düşünsünler. yani sorun sende demek ki. inanç dediğimiz şeyi mantığa büründürmeyeceksin.

deve sidiği mi içeceksin. kurban mı; keseceksin. cihad için öldürecek misin, öldüreceksin. bunun light olanı, penbelisi, moru, uzlaşmacı olanı, kıyısından köşesinden geçeni yoktur. ya reformcu şirk koşacaksın veya körü körüne inanacaksın. nihayetinde mantıki sorular sorulduğunda inanç diyerek kestirip atıyorsun.

çok klişe olacak ama, ay ikiye bölünmedi, gece ile gündüz ayrı varlıklar değil. "metafor bunlar" diyerek kılıf da uydurma.

oruç moruç tutmuyorum. lafım cahile değil. cehalete teslim olana. dinde gri alanlar yoktur. cahil en azından istikrar sahibi, dediğim dediktir. bu onularda ya uzlaşmacı olursun veya olmazsın. cahili de ikna edemyeceğine göre hiç bir polemiğe girmezsin.
Oruç tutuyorum ben adamım diye dolaşıp, bütün hayatını oruç tutmayanları zengin etmeye adamak ve bunu hiç düşünmemek.
Oruç tutmuyorum adamım emin olmak isteyen varsa konum atın bulusalim. Adamlik madem oruç ile oluyor bir anlatsana sana adam dememiz için neler yapıyorsun mesela.
müslüman aleminde gülüşmelere neden olan hadisedir. .
Oruç tutmuyorum Adana Demirspor’u tutuyorum dedim daha çok gülüşme oldu.