bugün

bence de çok büyük haklılık var bunda. sonuçta adam orda koca gün oruç tutmuş bu ağustos sıcaklarında, sen sırf akşam keyfin için pide alacaksın. ben tutmuyorsam bana da verilmesin yani pide, olması gerekirdi bu çalışma, 7 senedir neredeydi akp, sırf bunu referandumda sunsalar şafak türküsü ile gider evet derim.
(bkz: oruç tutmayanların bayram tatili yapamaması) * *
o zaman oruç tutanlar da öğle tatiline çıkmasın. benim sunduğum öneri gibi saçma, amacı olmayan bir asparagas yasak.
Seni gidi kafir, yok sana pide falan, zıkkım ye gibi bir durumdur.
oruç tutmayanların oruç tutanlar için ramazan pidesi alamaması
oruç tutanların oruç tutmayanlar için ramazan pidesi almaları gibi durumlardır.
ağız kokusu testine tabi tutulurlar.
özellikle dini vecibeler konusunda bunu yapmayan insanların dini öğelerle ilgili olan ve normalde hoşlarına giden şeyleri yapma konusunda (bkz: bayram tatili), (bkz: ramazan pidesi) vb..duyduğu ezikliği anlayamıyorum.arkadaşım sen oruç tutmuyorsun diye ne diye pide alamıcaksın ki veya resmi tatil olan bayram tatilini niye yapmıcan?bayram tatili oruca karşılık hediye değildir,çoğunluğu müslüman olan bir ülkede resmi tatildir ve dolayısıyla oruç tutmayanında hakkıdır.ramazan pideside fırıncı amcanı paraya para demediği bir dönemde sadece oruç tutana değil herkese çılgınlar gibi satacağı bir gıda maddesidir.
Allah oruç tutmayana neden pide yedin yada tatil yaptın diye sormayacak neden oruç tutmadın diye soracak..
(bkz: hacca gitmeyenin sakal bıyık uzatamaması)
hicbiseyebosunaiclenmeyenadam arkadaşın dediği gibi alamaması değil almaması olarak yorumlarsak kanımca yanlıştır. pidenin sadece bir pide olduğunu bilen oruç tutmayan insanlar tarafından alınabilir. oruç tutmadığı halde ramazanı sırf bu yüzden sevenlerde vardır. başlığı oruç tutmayanların ramazan pidesi alamaması olarak yorumlarsak, fakirlikten perişan olup eve bir pide bile götüremeyen insanlar için söz konusudur. zavallı zaten açtır, bide oruç mu tutsun?
Oruç tutan adam ramazan gecelerinde 31 çekmezse bende pide almamayı kabul ediyorum.
"peki oruç tutmayanlar ramazan pidesi yapabilecek mi?" diye merak ettiren durumdur.
-ben oruç tutmayan adamın yaptığı pideyi yemem abi banane.
oruç tutmayan adam anlayışlı olsun, pide almasın. Çözüm yine bizde.
Oruç tutanın hiç sikinde olmadığı eylemlerden bir tanesi ki biraz gururlu olmalıdırlar da pide alamamalıdırlar.
güncel Önemli Başlıklar