bugün

A-) hiçbir şey.
önüne dönerek yola devam etmek.
hiçbir şey.
Açlıktan lağım gibi kokan ağzınla bir hoohhhhh! Yap, başka birşey yapmana gerek kalmaz zaten.
tutmayanlara küfretmek müslümanlık, oruç tutmamak değil öylemi??

s....it ilk önce müslümanlık nedir? ahlak nedir onu öğren.
oruç tutanların oruç tutmayanları yargılaması haddiymiş gibi oruç tutmuyor diye kendine onları cezalandırmayı hak görmesi ayrı; oruç tutmayanların oruç tutmamak bir maarifetmişçesine oruç tutanları çok ilgilendiriyormuş gibi kudur ağla demesi ayrı cringe.

bilerek virgül kullanmadım, hadi bakalım. siz bu cümleyi anlayıp eksileyene kadar ben zıbarmış olurum iyyakşanlar.
Marmaray Kazlıçeşme çıkışında elimde açmam ve suyumla gelmesini beklediğim yazar beyanı. yanlız tedarikli gel ıslak odunum var.
Oruç tutuyorsun diye birinden saygı beklemeyeceksin, o Allah rızası için yapılan bir ibadet.insanlar senin yanında yemek yemeyecekse, senin nefsin nasıl terbiye olacak onu soyler misin bi? Oruç tutan da kimseye ayak uydurmak zorunda değil, ay görmesin diye köşe bucak saklanacak değil. Hayatımda kendimi manevi açıdan en yukarda hissettigim ramazan, su Ağustos ' a denk geldigi zaman 40 derece sıcaklıkta amfideki herkesin kana kana su içtiği benim oruçlu olduğum zamandı.
Tanıdıksa selam veririm hal hatır sorarım, iki lafın belini kırarız, değilse geçer giderim normal olarak.
cenin pozisyonu alınıp tehlikenin geçmesini beklemek*
dövmek gerekir.
görsel

o omuzlara alanlarda diğer gebeşler olur zaten *
"ben niye tutuyorum, orospu çocuğunun teki kuyuya taş atmış ben niye atlıyorum" diye düşünmek.
Şeytanın bağlı olduğu ramazan ayında insanlar açım diye kuduruyorsa;
Şeytanı uzakta aramamak gerekir.

Sen o orucu Allah için tutuyorsun güzel kardeşim, sokaktaki insanlar için değil...
Yaptığınız amelin öncelikle farkına varın lütfen, madem çok rahatsız oluyorsunuz yemek yiyeni görünce bakmayın. Bu kadar basit.

Namaz vakitlerinde sokakta gezen insanlarla da kavga edin o halde. Var mı böyle bir dünya?
Kendisi icin dua ederim.

Namaz kılıyorsan,
Oruç tutabiliyorsan,
Dua edebiliyorsan,
Sevin...şükür et.

çünkü...
Allah sevdigi kullarina bu nimetleri nasip eder.
Saygı duyarım . Kul Hakkı yemesin geri kalanı pek önemli değil . Ancak omunda bana saygı göstermesini beklerim .
saygı duymak. biz tutarız ama isteyen tutar istemeyen tutmaz. buna karışamayız.
Hiçbiri umurumda değil az önce Konya kuluya ekmek almaya gittim yanında sigara ve birsürü maltana ile meyve suyu aldım ağzımda sigara bakışları fotoğraflanmalıydı ama ilginç varlıklar bana hasta mısın oruç tutmuyonda dedi bende orucum ama dumanı içime çekmiyom diyip ayrıldım harbi harbi meteor düşmesini beklediğim memleket valla.
iman ve amel diye bir şey var.
incelemenizi öneririm.
Kendini sorgulamak.

Sana ne? Sen tanrı mısın? Sana ne? Git kendine bak. Kendinle uğraş. Alemin orucundan sana ne?
hiç bir şey yapmaya gerek yoktur.
şöyle troll orospu çocukları hala sözlükte barınmaya devam ediyor ya, bu moderatör abilerimiz ablalarımızın gün içinde ne halt yediklerini tahmin edemiyorum.
Bugün oruçtum. insan kaynakları departmanından kızlar kafeteryadan ellerinde buz gibi schweppeslerle merdivenleri mutlu bir enerjiklikle hoplaya zıplaya çıkıyorlardı. Aman Allah’ım reklamda gibiydiler.
yanından geçip gitmek. bana ne lan herkesin orucu kendine.
saygının ne demek olduğunu biliyorsan arkanı dönüp gitmektir yapılacak olan. başka türlüsü orospu çocukluğudur.
Ülkenin dini islamdır diye bir yasa olmadığına ve laik bir ülkede yaşadığımıza göre oruç tutmayanların oruç tutanlara karşı dikkatli olmak şartıyla ramazan ayını sonlandırması idealdir.