bugün

bkz. başkasının fikrine saygısı olmayan eşşek kafalılar.
örümcek kafalılar diyince neden muhafazakarlar ilk akla gelir bilinmez. yobaz deyincede bu insanlar ilk akla gelir. diğer insanların kafalarını örümcek sarmamışmı acaba.. geçen biri ile ufak yollu tartışma yaşadık. ben kemalistim dedi. dedim; kaç yaşında öldüğünü, hangi savaşlara katıldığını, kaç yılında mareşallık aldığını söyle bakalım dedim.
yaşını şöle bi hesapladı önce 56 dedi. sonra 57 dedi. diğerlerini bilemedi. hakkında bilgi sahibi olmadığın hiçbir kişiliği sevmeye ve hiçbir konuda yorum yapmaya hakkın yok. kuru kuruya sevgi olmaz dedim..

rezil oldu gitti.
kendi "ağ"ında kavrulan, kendinden öteye gidemeyen insanlara ve kafa yapılarına verilen mecazi isim. örümcek kafalı diye tabir ettiğimiz insanları dinlemek de, onlarla aynı ortamda bulunmak da insana fazlaca ıstırap veren bir durumdur. çok sevdiğim bir hocanın derste beni güldüren, üstü kapalı "örümcek kafalı" tabiri anısına;
önde oturan öğrenci arkadaşına masayı gösterir.
-aaa! örümcek var bak!
hoca bunu duyar...
-hani nerde?
kız masayı gösterir. örümcek, ağıyla beraber ahenkle dans etmektedir.
-ben çok korkarım örümcekten hocam...
-korkma kızım o içimizden biri.
-nasıl yani hocam?
-söyleyin bana... kimin kafasından çıktı bu örümcek??? çabuk söyleyin. kız korkuyor...
eğitim sistemi bizi çökertiyor, beynimizi ağa doluyor. çoğu zaman öğretilerin mahkumu oluyoruz. düşünemiyor ve göremiyoruz...
fikir fahişesi olmuş kafasının içi adeta klozete dönmüş insanların dindar insanlar için kullandığı tabir. kendi kafasızlıklarını örtbas etmeye çalışıyorlar heralde.
(bkz: cenekafalılar)
genelde islami kesim için kullanılan söz.
tartışırken makul olan onermeleri bile kabul etmeyen insanlar. yazdığım programlarda kaydı ne zaman ve kimin eklediğini gostermek icin soyle bir etiket kullanıyorum. Yaratan:şeyma elma. Bunu goren bu tarz insanlar yaratmak allah a mahsustur demekte ve kaldırmamı talep etmektedirler. onemli olanın niyet oldugunu benim onu o niyetle yazmadığımı bu tarz insanlara kabul ettirmem mumkun olmadı. ben evreni şeyma yarattı demiyorum o kaydı şeyma yarattı diyorum. gelde anlat.
(bkz: örümcek adam)*
(bkz: hayır kara murat benim)
bilinerek ya da bilinmeyerek bana ithaf edilmiş başlık. (bkz: aa bu benim lan)
tanım: geçmişe takılı kalmış, gelişmeye açık olmayan kişilere takılan isim.
açık ve dürüst konuşamayanların ülkemizde namaz kılıp oruç tutan, başını örten, dine karşı önyargılı olmayan kimseler için kullandıkları tabirdir. akp ya da saadet işin bahanesidir.
akp ve saadet zihniyetine sahip olan, dini siyasete adet edip oy kazanmaya çalışan gruplara verilen ad.
güncel Önemli Başlıklar