bugün

oruç, çeneyi tutmaktır. dişini sıkmaktır. başını eğmektir. Olay sadece aç kalmak değil.
Oruç sağlıktır.
Size göre Ağzına, gözüne, diline, edebine hakim olmak ilkellikse, sorun sizde demektir.
En açık ispatı iftar yaklaştığında kudurmuş gibi araç süren müminler olan görüştür.

insanları neanderthale çeviren bir ritüel ilkel olsa gerektir..
tabi sadece aç kalmak değil. fakat ağzına, diline, hareketlerine sahip olmayı neden sadece 1 ay yapıyoruz diye düşündüren eylemdir.
oruç tutmadan fakirleri anlayamayan empati yoksunu embesiller ve sırf allaha şekil olsun diye tutan artistler ramazınınız mübarek olsun.
Ataları goril olan insanların düşünce ürünü. Çok da şey yapmamak lazım.
ilkel doğru sözcük kardeş sen kabul görmesen de senin büyük büyük deden adem de tutardı bu orucu.
--spoiler--
oruç sağlıktır.
--spoiler--

bak bakayim masa altindan sana ne gosteriyorum.

Tum gun bombos mideyle dolas, ondan sonra aksam olunca hurrr-raaaaaaaa!!!! saldir yemeklere.

midenin mina koy, Sonrada sagliktan bahset.
Su içmemeyi gerektirmesinden de anlaşılabilir.

Su içmememin "sağlık" olduğunu iddia edebilmek de ancak mümin kafasıyla mümkün olur.
görsel

ilkellikten bahsedeceksek çok daha kötüleri var da ben anlatmayayım sizlere isterseniz. insanın kendini sınaması ve aç insanın halinden anlaması, empati kurabilmesi için gerçekleştirdiği bir dini ritüel'e böyle sözlerde bulunmakta ne bileyim...

başkalarına saygısı olmayan insanlar saygı bekliyorlar ya ona çok gülüyorum ben asıl. sözde aydın, laik, seküler ama aslına inince atatürkçülük maskesi altında mezhep faşizmi yapan insan kitleleri bu şekilde eleştiriyor genelde bazı şeyleri. daha kötüleri de var ama burada yazıpta parmak yormaya değmez. uzunca söz ettiğim bir entry linki bırakacağım yine de.

(bkz: islamın vahşi bir din olması/#43225030)

linke girip sonuna kadar okursanız saldıranlar hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.