bugün

iftardan sonra dünyanın en anlayışlı insanı olacak insandır.
geçen iftardan sonra cinnet geçiren insandır.
(bkz: nefsine mukayet ol)
(bkz: sinirliyken oruç tutan insan)
(bkz: aç ayı oynamaz) sözünden hareketle açlığı başa vurmuş kişidir. karnı doyana kadar kafesin parmaklıklarına yaklaşmamanız önerilir. iftardan sonra bırakın gezsin, eğlensin, beraber eğlenin ama iftara kadar elleşmeyiniz. ha, bi de sigara içen ve oruç tutan biriyse hiç yaklaşmayın, hem açlık, hem sigarasızlık vurmuştur, sakata gelirsiniz mazallah!
annem. sigara icmedigi icin sinirli olur. sinirini de benden cikartir genelde. bagirir cagirir bana. ama ben ses etmem. annem ne de olsa.

(bkz: bir ezigin gunlugu)
(bkz: kim sinirli lan)
(bkz: almayayım ayağımın altına)
neyi neden yaptığının farkında olmayan insandır. şeklen yaptığı ibadet ile asıl amacı unutan cahil.
biriken bonusları havaya saçmaktır!
sigarasızlık başına vurmuş insandır.
orucu bahane ederek agresif hareketler içinde bulunan insandır.
normal yurdum insandır. iftar vaktine kadar patlamaya hazır bomba gibidir. cinnet geçirebilir. ateşle yaklaşılmaması tavsiye olunur. anlayış gösterilmelidir. iftar vaktinden sonra bir uğrayıp gönlünü alabilirsiniz.
(bkz: babam)*
kan şekeriyle sorun yaşayan insandır.
sigara içemeyen insan.
sigara tiryakisidir ve sigarasızlık kafasına vurmuştur. aptal aptal konuşur, aniden parlar. uzak durmakta fayda vardır.
Kan şekeri düşmüş olan insan.
haklı insandır, çünkü kim bu sıcakta susuzluğunu sakin biçimde kalarak geçirebilirki. *
daha iftara 10 saat varken karnı acıkıvermiş ve canı az acılı adana kebabı çekmiş kimsedir.
(bkz: türk insanı)*
müdür yada herhangi bir yere amir yapılmaması gereken insandır. düz memursa salla gitsin anca kendine zarar varir.
oruçluyum, öyleyse sinirliyim(!) felsefesini benimseyen insandır.
iftarında yiyeceği ilk seyin benim yumrugum olmasını cok isterim... tutamazlar sonra da ortalıga saldırırlar...
açlık ve susuzluğun başa vurduğu insandır bi de üstüne trafiğe yakalanmışsa allah yanındakileri korusun diyorum arkadaş.
her türlü sıkıntılı durumda bahanelere sarılabilen insandır.