bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  malum ramazan geliyor tiryakilerin en büyük sıkıntısı sigara içememe sorunu. susuzluk ne kadar ağlatıyorsa insanı, sigarasızlık bir o kadar inletiyor.

  bazen bu sıkıntıyı atlatmak için insanın kendini sokaklara vurası geliyor. çıkıyorsun sokaklarda dolaşıyorsun. zaten hava çok çok çok aşırı sıcak. pıt diye bir damla düşüyor yere gözünün kenarından süzülüyor adeta, ter damlıyor aksiyona gerek yok.

  derken önünüzde biri henüz almış olduğu yarım litrelik suyun kapağını ufak ve kıvrak bilek hareketleriyle açarak kafasına dikiyor. boğazından şelale misali akan suyu izlemeye dalıyorsunuz. kemal sunal'ın filmlerinde aç kalıp restoranların yemeklerine bakması gibi adamın elindeki şişeye bakıyorsunuz. sanki cebinizde para yokmuş gibi.

  derken önünüzden biri geçiyor, arkasından yürüyorsunuz. sigarasından bir nefes alıyor ve salıyor. bereket, rüzgar yok. arkasından yürüdükçe dumanın içinde kalıyorsunuz. çaktırmadan oksijen çeker gibi çekiyorsunuz ve orucu sakatlıyorsunuz.

  hiç gerek yok bence. yatın evde. en güzeli bak. çok zor olacak ama olacak.
  1 ... february31st
 2. 2.
  alınan sevabı arttırır. ibadeti kuvvetlendirir.

  tabi benim gibi bir imama ne kadar itimat edersiniz orasını bilmem.
  1 ... koministimam
 3. 3.
  oruç başına vuran insanların gerçekleştirdiği eylem .
  ... birisininirisii
 4. 4.
  karıya kıza baktıkça günahalr sevapalrı götürür. akşam eve nötr dönülür.
  2 ... ukraynali
 5. 5.
  zaten önemli olan nefsine hakim olmaktır. bunlardan etkilenmeyip nefsini terbiye etmek amacı taşır oruç. yoksa sabahtan akşama kadar evde uyuyunuz en kolay oruç bu olur sanırım.
  ... hacikomunist
kapat