1. 1.
  dine ve dindarlığa dair bir mantık hatası. şimdi deniyor ki oruçluyken karınla ilişkiye giremezsin, nitekim fakirin karısı yok.
  e peki bu fakirler hiç mi ospir çekmiyor? hem su gibi, yemek gibi paralı da değil.
  işte bunlar herkesin cevap veremeyeceği konulardır.
  1 -4 ... bize de mi caylak
 2. 2.
  Guslü bozar kardeşim. bilmiyorsan boş yapma.
  2 -1 ... kapi kolu piyadesi
 3. 4.
  Oruç şuurlu olarak bir Müslümanın kendisini Allah’ın yarattığını ve hayatta tuttuğunu göstermek üzere Allah’tan başka bir şeye hayatta bulunmak için ve hayatını idame ettirmek için muhtaç olmadığını göstermek üzere tuttuğudur. Onun için cinsî münasebette de bulunulmaz oruç sırasında. Bu da şehevî zevklerden kendimizi alıkoymak için değildir. Bizi ebeveynimizin yaratmadığını, bizi Allah’ın yarattığını göstermek üzere oruçlu olduğumuz sırada cinsî münasebette bulunmayız. Bunlar tabiî ki yaşadığımız çağda Müslümanlığın ne olduğunu anlamak ve anlatmak isteyen insanların problemleri değil ve bu yüzden de bir tereddî yaşanıyor islam nüfusunun yoğun olduğunu söyledikleri yerlerde.

  ismet özel
  http://www.istiklalmarsid...=907&KID=4&PGID=0
  -1 ... kazangap
 4. 4.
  Yeme -içme , seks, küfür , kem göz, dedikodu gibi pek çok insani ihtiyacı ve hissi yasak ederek , insanın nefsinin kontrolünü ele alması için yol gösteren , öncülük eden bir ibadettir oruç.

  Oruç sadece açlığı ve şehveti bastırmak için tutulmaz .oruç nefsani tüm arzulara kişinin kendi isteği ile gem vurması , nefsinin dizginlerini eline alması , aklen ve bedenen kendini disipline sokmasıdır.

  Bunu anlayamayacak olanlar ise sadece aç kalmak olarak algılarlar . Zaten bu bilinç ile oruç tutmadığında , korkarım ki sadece aç kalıyorsun.
  ... nagam