1. 1.
    Hadi biz ramazan da oruç tuttuk, ramazan Bayramı yapacağız.
    (Ramazan bitti diye değil, allahın emir ve yasaklarını uyguladık bol bol sevaba girdik diye)
    Sen midesi ağrıyan, oruç tutunca agresifleştiği için oruç tutmayan dallama arkadaşım sen neyin bayramını kutluyacaksın?
    7 -24 ... ayk73
  2. 2.
    başlık başa kalmış devam edeyim başlığı. arkadaşlar size şöyle özet geçeyim. herhangi bir dini inanca kendimi mensup hissetmesem de oruçların tümünü tuttum. bana genelde madem inanmıyorsun neden oruç tutuyorsun ya da allah için mi tutuyorsun yoksa öylesine mi? bu ve benzeri soruları soranların çoğu oruçlarının hepsini tutmuş değiller. hatta bazıları hiç oruç tutmuyor.
    öncelikle orucun insanları sosyalleşmeden uzak kıldığını gözlemlediğimi söylemeliyim. insanoğlu ilginç bir şekilde aç kaldığında vahşileşiyor. ilk yedi
    gün gergin, asabi ve kendini bilmez bir hale bürünebiliyor. sonraki yedi gün dinginlik dönemine giriyor. bir sonraki yedi günün ilk yarsı açlık ve susuzlukla boğuşuyor. bunun yanı sıra cinsel dürtülerine ket vurmayı öğreniyor. ikinci yarısında açlık ve susuzluğu idrak ediyor. cinsel dürtülerini gözardı etmeye başlıyor. üçüncü yedinci günde tamamen durgun bir psikolojik korelasyon izliyor. ölüme denk bir değer sayılabilir. dördüncü yedinci gün start-finish düzlüğünü tamamlamak kalıyor. kalan artık süre tamamen hislerden arınmış bir vaziyette geçecek biliniyor.
    aslolan oruç tutmayanlar neyin bayramını yapacağından ziyade oruç tutup sofradan doymadan kalkamayanlar neyin bayramını yapacak meselesidir.
    daha peygamberlerinin "bir sofradan doymadan kalkınız" desturunu yerine getiremeyenler. neyin bayramını yapacak amk?
    1 -5 ... onickihavari
  3. 3.
    11 ay ne yer ne içersin ne haldesin diye sormayanların ramazan vakti tutmadığımız oruçları kafalarına takma yavşaklığının sona ermesini kutlayacağız.

ramazandan nemalanan herkesin sahtekarlığının bitmesini kutlayacağız.
    9 -3 ... noxeca
  4. 4.
    ben bayram değil, tatil yapacağım.
    4 -3 ... he gulum he he de gitsin
  5. 5.
    Cevabı
    (bkz: sanane) olan soru.

Arkadaşım ramazanda herkese geliyor bayramda herkese geliyor. isteyen istediği gibi davranır.

Oruç tutanında tutmayanında bayramı kutlu olsun de geç.

Şu aptal başlığa yazıp yaptığın sevabı sıfırlamaya değer mi?
    1 -1 ... zenn lavian
  6. 6.
    oruç tutanlar neyin bayramını yapacaksa, tutmayanlarda o bayramı yapacak. NO AYRIMCILIK.
    ... hemsirbey
  7. 7.
    ortamlardaki ağız kokusu büyük ölçüde azalacak, bunu kutlamayacaz da neyi kutlayacaz amk?
    2 ... nesgayfe
  8. 8.
    HAKLI VE YERiNDE BiR SORUDUR. LAKiN ADAM CEVABINI VERMiŞ BEN BAYRAM DEĞiL TATiL YAPACAĞIM DiYE. iYi HADi YAPIN BAKALIM.
    2 -1 ... ne oldu rengin soldu
  9. 9.
    şimdi yeni türler türedi.namaz müslümanı oruc müslümanı.içki içmeme müslümanı.tamam anladık müslümansınız.ama sunu anlayamıyorum bir insan neden baskasını kafir ilan etmekten yada dinen dıslamaktan keyif alır.senin baskınla tuttugu oruc ona fazladan sevap kazandırmayacak hayırda getirmeyecek.sanada sevap vermeyecek belki günah olarak dönecek.bırakın insanların kalbine zihnine müdahale etmeyi artık arkaşım.
    3 ... fitik01
  10. 10.
    silah tutmayanlar neyin vatanperverliğini yapıyorsa bu devirde onun bayramını yapacaklar.
    2 ... berserk