1. 1.
    Bir gözlem, bir tespit, evet laiklik dinsizlik olduğundan mütevellit oruç tutmayan zındıkların pek çoğu laik ve Kemalist insanlar, bir de Aleviler var tabi ama bana ne ?? neyse ateşiniz bol olsun.
    5 -39 ... 1protesto
  2. 2.
    Beyinle mantıkla uyuşmayan sözleri okurken, kaybettiğim vakite üzülüyorum. Atatürk ve laiklikle ilgili o kadar büyük yaralarınız var ki bu sözlerin sahibi gevur bir milletin evladımı diye düşünmeden edemiyorum. Asıl bu iftiralar yüzünden kul hakkı yüzünden yanacak olan sizlersiniz.
    ... littlehill
  3. 3.
    benim çevremde ne kadar Atatürkçü insan varsa hepsi orucunu tutuyor. insanları kutuplaştırmaktan vazgeçin.
    15 -3 ... keskineray1
  4. 4.
    Oruç tutmayanlardan sana ne kardesim.
    6 ... hercool
  5. 5.
    laiklik dinsizlikmiş ya olum inandığınız dinin ilk emri oku bari onu yerine getirin laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması devletin bütün dinlere eşit mesafede durması olayıdır eğer islam devletinde yaşamak istiyorsan yallah arap çöllerine yoksa bizene oruç mu tutuyon 5 vakit namazmı kılıyon ne bok yersen ye bizim günahımız sanamı yazılıyo bu kudurmuşluğunuzun sebebi ne ?
    7 -3 ... stallion
  6. 6.
    hem oruç tutup hem başkasına zındık demek.?

belki laikler sizin gibi sizin gibi siyasal şeytanları gördüğü için tutmuyor olabilir mi?
    6 ... oteki yuzde elli
  7. 7.
    seküler olmasın o?
    3 ... member of illuminati
  8. 8.
    Yanlış önermedir. Laik bir insanım ve oruç tutuyorum. Laiklik demek, din düşmanlığı demek değildir. Devlet işlerine dinin karıştırılmasını istememek; Din ile gösteriş yapılmasına karşı olmak demektir laiklik. Ve ibadet eden birçok laik insan var. Sandığınız gibi "Laiklik eşittir din düşmanlığı" değildir. Biz dine karşı değiliz. Dini göz boyamak için kullanan şovmenlere karşıyız. Yoksa herkes dinini yaşamakta özgür; Yaşıyor da zaten. insanın kendi içinde yaşaması gereken bir duygu bu. Göstere göstere ibadet etmeye gerek var mı?
    Kuran'ı iyi okursanız anlarsınız; Kimsenin kimseye: "niye oruç tutmadın, namaz kılmadın?" Şeklinde hesap sormaya hakkı yok. Din, Allah ile kul arasındadır. Kulların ibadetini sadece Allah sorgulayabilir ve kullar bunun hesabını yalnızca Allah'a verir. Onun dışında kimseyi de ilgilendirmez. O yüzden insanların ibadetini sorgulamayı bırakın. Herkesin inancı, ibadeti yalnızca kendini bağlar.
    4 -1 ... hexa gram
  9. 9.
    (bkz: beyler susun deli konuşacak konuş deli)

benim komşu 3 defa hacca gitti ama tutmuyor.

haplar falan yutuyor.
    3 ... timur cengiz hulagu
  10. 10.
    (bkz: siktimin salağı)
    Evet laikim ve oruç tutmuyorum. Ama oruç tutmama sebebim laik olmam değil deist olmam.
    Bi de sırf gösteriş olsun diye gun boyu kendimi aç bırakmak istemiyorum. Nefsi terbiye etmesi gereken orucu kullanıp sen millete sataşırsan senin inandığın dini de tuttuğun orucu da sikeyim.
    Sen her neye inanıyorsun bilmiyorum ama o müslümanlık değil.
    3 -2 ... sanguine aurora