1. 1.
  Aynen oruç tutmayan namaz kılmayan adama oy vermem, abdestsiz gezen adamdan ülkeye ne fayda gelir ki? Evet Mustafa kamal’ı da namaz kılmadığı ve oruç tutmadığı için benimsemiyorum.
  -2 ... 1protesto
 2. 2.
  Ülkenin eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika vs gibi konularını baz almayıp, 2018’de dinsel özgürlüklerden bahseden yazar tipi.

  Duayla doların düşmesini de bekleyebilir.
  3 ... ampirikolar
 3. 3.
  (bkz: Muhterem ince) evet gerçi bu aralar cuma namazı da kılıyor ama Ramazan günü bira içtiğini unutmadık sayın muhterem ince.
  1 -2 ... 1protesto
 4. 4.
  ben de oruç tutana vermiyorum. dolayısıyla senle ben birbirimizi götürüyoruz yani anlayacağın senin oyun hiç bir halta yaramaz.
  2 -1 ... akacakkandamardadurmaz
 5. 5.
  Bir tercihtir. ben de hırsızlık yapan, vatanına milletine ihanet eden, türk'ün son başbuğu olan atatürk'e düşman olan, feto ve pkk gibi terör örgütüyle işbirliği yapan ve üniversite diploması sahte olan adama oy vermem.
  2 ... otoriter faso kemalist
 6. 6.
  sen verme zaten amk.
  5 -1 ... true
 7. 7.
  verme ulan ayı.
  5 -2 ... kremlinkadini
 8. 8.
  "mini etekli kızlar sevgilim olsun ama evleneceğim kadın türbanlı olsun" zihniyetindeki çomar serzenişi. "maşa" olarak kullanılmaya bayılırlar. erken yaşta kemik erimesi ve küçük yaşta beyin yetersizliği en belirgin özellikleridir bu canlıların. evlerde beslenmeye uygun değildir, bir türlü evcilleşemezler.
  3 -1 ... the outsider
 9. 9.
  https://image.ibb.co/ezqKho/osman_gazi2.jpg
  -1 ... the outsider
 10. 10.
  ben anlamıyorum bu siyasi olaylarınızı.

  herhangi bir siyasetçi camiye gidip namaz kılınca şov yapıyor diyorsunuz, oruç tutunca göz boyuyor, kediyi köpeği seviyor ''bunlar hep oy için''

  oruç tutmuyor oy vermem, namaz kılmıyor oy vermem, hacca gitmemiş, şusu eksik busu fazla.

  üzerinde durduğum genel bir siyasetçi yok, öyle arkasında dururum diyebileceğim biri de yok burada kesinlikle siyaset yapmıyorum zaten, bu konuda herhangi bir donanımım da yok.

  ama bireylerin dini vecibelerini yerine getirdiğinde yahut getirmediğinde, bunu tüm ülkenin geleceğine mâl etmeye çalışmak da çok aptal bir davranış.

  sen çevrende bir arkadaşın oruç tutmadığında ona ''oruç tutmuyorsun seninle arkadaşlık etmem'' diyebiliyor musun? diyemiyorsun. zaten dememen gerek. bu allah'la kişinin arasında yargılama hakkı kimseye düşmez.

  sen siyasetçinin sana vaadettiğine bunu gerçekleştirip gerçekleştiremediğine, ya da gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğine bakmalısın.

  ülke durumu kimsenin inanıyor veya inanmıyor diye ayrıştırabileceğiniz sırf kişisel meseleleriniz yüzünden kötü hâle getirilmeyecek kadar önemli.

  Din farklı devlet ayrı bir kulvardır. ikisi yan yana gelmemelidir.
  1 -2 ... hamile taklidi yapan panda