1. 1.
  bir kısım kavun beyinlinin kafayı taktığı insan. hayır avcı boy çukuru sanane ulan insanların oruç tutmasından bilmem neyinden inek tersi? sen misin Allah' ın yeryüzündeki temsilcisi de karışıyorsun insanların din dünya işlerine? bi de tutmuş embesil demiş bu insanlar için. şimdi bak benim annem abim falan tutmayacaklar oruç. sen onlara embesil dedin. büyük ihtimal buradaki bir çok kişiye ve akrabasına da embesil dedin. eğer ki delikanlılığın klavyeden ibaret değilse çık benim ve bu insanların kaşısına.

  bu arada moderrasyon; bu entryi hede hödö sebeplerinden sileceksen eğer, burada çok byük bir kesime ve yakınlarına "embesil" diyen bu organizmayı da silik yap bir zahmet. eğer ki bu entryi silip de bu homo sapiensi silik yapmazsan acırım sana en zavallısından.
  12 -4 ... bedevix
 2. 2.
  (bkz: hayatin anlamini arayan adam)
  (bkz: oruç)
  -1 ... okky
 3. 3.
  oruç tutmayana bayram, hristiyan olmayana yılbaşı, sigortası olmayana ilaç, sevişmemiş olana duş, evli olmayana kiralık daire, sıçmamış olana başlık müstahak değildir zaten dimi sözlük.
  kinaye lan kinaye...
  40 -1 ... sinek as
 4. 4.
  eğer oruç tutmaya bir maruzatu yoksa, yani sırf keyfi için oruç tutmuyorsa bayram'ı kendisi için de zanneden cahildir. yok eğer inanmadığı için oruç tutmuyorsa zaten bayramda kutlamaz. ama bu kişi memur ya da çalışan felan ise bedavadan tatil yapar ki işte o işin acı bir cilvesidir.
  3 -11 ... berkedede
 5. 5.
  bayram tatili resmi bir tatildir; dini değil. o yüzden resmi olarak bu ülkenin vatandaşı olan herkes bayramdan aynı şekilde yararlanır. yine o yüzden; fazla bıdı bıdı etmeye gerek yoktur. isteseniz de istemeseniz de insanlar tatil yapacak, siz de hasetinizden kızarın, morarın, sararın, solun ve gidin.
  5 -2 ... karin
 6. 6.
  böyle insanları eleştirenler; her insanın eşit olduğunu, her dinin her kitabının özünde bunun yazıldığını, müslümanlıktaki bir bayramın da bütün müslümanların bayramı olduğunu bilmediği gibi embesil yakıştırmasını yapan insanlardır. *
  1 -1 ... chroma
 7. 7.
  daha da ilerisi için kurban kesmediği halde kurban bayramını kutlayan insan başlığının da açılacağına işaret eden başlık.
  2 -1 ... soniamania
 8. 8.
  cuma namazına gidip kızı yaşındaki kızların popolarına - göğüslerine bakan insanla aynı insan olabilir mi?

  her konusu geçtiğinde müslümanlığa toz kondurmayan - çelişkiden çelişkiye atlayan, istediğinde geneleve giden, yeri geldiğinde içki sofrasına oturan, yeri geldiğinde bir amerikalıdan daha çok küfür eden, yeri geldiğinde karısını - kızını döven, bok gibi para yiyip aylık 40 lira verip çocuk okutmayı gereksiz ve anlamsız bulan insanla aynı olabilir mi?

  o zaman eylül akşamı ile bitirelim, eylül'e uygun düşsün. bülent ortaçgil söylüyor: olamaz mı? olabilir, doooğru...

  düzeltme: iğnelemek.
  3 -2 ... raymond
 9. 9.
  böyle insanlara karşı çıkanlar;
  vicdanını başkaları üzerinde sınamaya çalışan tipçiklerdir.
  ben yemiyorum o da yemesin'cilerdir.
  kendini tanrı'nın gammazcısı zanneden insancıklardır...***

  bu bayramda en çok şekeri ben yiyeceğim.
  2 -1 ... tanrinin siir dedigi
 10. 10.
  (bkz: kadro açılsa sevabına zebanilik edecek insan)
  3 -1 ... yagmurbesleyen