1. 1.
  türk futbol tarihinde gelmiş geçmiş en büyük yıldızlardan birisi olan ariel ortega'nın, o meşhur 6 kasım tarihinde, kıvrak bilekleri ile önce hasan şaş'ı daha sonradan ergün pembe'yi bir maymun misali sağa sola yamultma durumudur. o hareketten sonra zaten galatasaray fiilen olmasa da, ruhen dokuz kişi kalmıştır sahada. ayrıntılı bilgi için;

  http://www.youtube.com/watch?v=8TfAt3ZZ0OE+
  5 -6 ... secret1907
 2. 2.
  milli takım yıldızlarından hasan şaş'ın çaresiz kalmasına; ergün penbe'nin ise 2 tur attıktan sonra mahallenin bilimum bakkalını, manavını, kasabını dolanmasına sebep olmuş olaydır.

  tabi ayar falan dememek lazım bunlara, futbolun içinde olan hareketler sonuçta. herhalde burada da ortega, hasan şaş ve ergün'e "siz benim yanımda futbolcu musunuz?" demek istiyordu ama biz fesat olmayalım.

  futbol bu alt tarafı..
  4 -3 ... schizo
 3. 3.
  bahsi geçen futbolcunun aynı sezon fenerbahçe'yi de öyle bir maymuna çevirmişliği vardır ki sormayın gitsin.
  7 -5 ... arjen robben
 4. 4.
  bahsi geçen futbolcunun 6 kasim 2002'de birilerini öyle bir üzmüşlüğü vardır ki, sormayın gitsin..
  3 -6 ... schizo
 5. 5.
  bahsi geçen futbolcudan fenerbahçe parasını öyle bir kazanmıştır ki sorma gitsin. ya bi ribery vardı ne oldu o?
  2 -1 ... rakimalboga
 6. 6.
  bahsi geçen futbolcu o sene sadece rakipleri maymuna çevirmiştir. fenerbahçe büyük bir kulüptür. başkaları gibi 15 yılda bir iki yıldız oyuncu almazlar. kimler gelir kimler geçer.

  ayrıca o maçı tribünden izleyen şanslı kişilerden biri olarak o çalımlardan sonra stadın nasıl coştuğunu ve ortega'nın dakikalarca alkışladığını söylemek isterim. Dua etsinler kırmızı kart gördü yoksa o maç en az 10-0 biterdi. *
  5 -5 ... tabuttamenemenyapanimam
 7. 7.
  efendiler, bahsi geçen adamı bırakında bu çalım gayet normal bir durumdur. hele bir 10 tıl öncesinde zidane daha gençken, davids'ler etrafta top sürerken görecektiniz siz çalımları. yani futbol bu herkes bir diğerine çalım atar.

  hatta çok ilginç adamlar bile çalım atar;
  (bkz: sabri sarıoğlu nun philipp lahm a attığı çalım)
  4 ... venividivici
 8. 8.
  ortega nın çok güzel hareketleridir. buna ek olarak, bu hareketler istatistiklere yansır. hasan ve ergün le kalmaz, hagi yi de maymuna çevirir. istatistik, o derece mühimdir.
  ulan alti üstü 2 vücut çalımı. sanki bana ibrahimovic.*
  4 ... goruntuvarsesyok
 9. 9.
  türkiye'ye bir dünya yıldızı olarak gelip istikrarsız ve problemli bir görüntü çizen, takımının o sene ligde çok aşşağılarda bitirmesine engel olamayan, daha sonra da ülkesine kaçıp klübünü ekonomik zarara uğratan alkolik arjantinlinin galatasaray'ın sol kanadında üstüste attığı (hakkaten güzel) 4-5 çalımdan ibarettir.
  1 -1 ... maxim tsigalko
 10. 10.
  buradaki konu ortega'nın galatasaray'a verdiği duble ayardır. yani daha sonra ortega çekip gitmiş olabilir, bu fenerbahçe'ye çok fazla zarar vermemiştir. fenerbahçe başkaları gibi yıllarca ondan bundan paramızı alacağız tarzı eylemlere başvurmamıştır.

  (bkz: ayar dediğin duble olur)
  2 -6 ... secret1907