1. 1.
  ergenlik donemindeki bir erkegin basina gelebilecek en talihsiz olaylardan biridir.

  dusunun bir kere, o donemlerde tam erkekliginizi bulmaya basliyorsunuz. eger erkek lisesinde degilseniz, gittiginiz okula gore , sinifta bir miktar hatun mutlaka mevcut olmalı. Bu hatunlardan bazisi guzel olabilir, bazisi ise cirkin. tabiat kanunu bu. siz, guzel olanlarin ilgisini cekmek icin ugras verirsiniz. cirkinlere kimse bakmaz. onlar kendi aralarında takılırlar. erkekler genelde mecbur kalmadikca onlarla muhattap olmaz.

  buraya kadar her sey normal. islerin bozuldugu nokta, bu yecuc mecuc lerden birisi size asik olursa iste o zaman ayvayi veya baska bir seyi yedin... cunku bu isten cikis yoktur. adin cikar sinifta, herkes senle dalga gecer. isin kotusu, ilgisini cekmeye calistigin kiz bile kafa bulur senle. kisaca, karizma bir anda cizilir . ne yaparsan yap , işi ceviremezsin.

  dusun ne kadar masumsun olayda, her sey senden bagimsiz olarak sekillenmis. birdenbire siniftan birisi, ilgili kizin defterinin sayfalarindan birinde , kalp iceriside senin adini goruyor. sayfayi koparip sinifa yayiyor haberi. artik bu kalbe alis, cunku her yerde karsina esek sakasi olarak cikacak. bu isten kurtulmanın yolu senin veya kızın okuldan ayrılmasıdır.

  Bir de su var, "......de cirkin olup ilerde guzelleşen kızlar" başlıklarından birindeki durum gerçek olursa , o zaman hem geçmişte hem gelecekte duble yıkım yaşarsın. dün senle dalga gecenler, yarın gul gibi kizi elinden kacirdin salak diye dalga gecebilirler. *

  başlıkta anlattığım olay lisede basima gelmisti. neyse ki kiz o kadar cirkin degildi, bir sekilde ortbas edildi olay. yoksa işim işti.
  2 -3 ... strobe
 2. 2.
  aşık olan kız çirkin de olsa aşık olunmak güzeldir. aşkın çirkini olanı yoktur.
  3 ... talihsiz sokak kedisi
 3. 3.
  "bizim eve bomba düşeydide gelmeseydim şu okula" denilen durumdur çok acıdır sürekli sizi gölge gibi takip eder yüzüne birşey de söylemezsiniz kırılır diye insanı delirtir lakin unutulmamalıdır ki çirkinde olsa o da bir insandır aşık olması çok normaldir.
  ... giordanobruno
 4. 4.
  başıma gelen hadisedir.

  orta 2 deyiz, bir ayşegül var ki herkes dalga geçiyor çok çirkin diye ben de "lan yapmayın o da insan" diyerek hep susturuyorum... kız da bundan mı etkilenmiş nedir peşime takıldı, arkadaştır filan dedim sorun etmedim meğersem durum tersineymiş...bir de bunun kankisi pelin var o da sevimli bir şey,ama o kadar, ortaokulda ne aşkı ulan? bir gün ikisi birden geldi "hangimiz daha güzeliz?" dediler,ayşegül desem pelin bozulacak pelin desem ayşegül çirkin olduğuna karar verip bunalıma girecek...ben ne yaptım?politikanın kralını yaptım "ikiniz de güzelsiniz" dedim, onlar yemedi bir daha sordular,bu sefer yanlarına bir kız geldi, adı nimet "bu daha güzel" dedim..sonra ne mi oldu? ikisi de bana gıcık oldular tüm okula edit akbayram nimet'e aşık diye yaydılar allahsızlar...bir buçuk sene nimet'le anıldık lan,ben o zamanlar çükü sadece işemek için kullanan bir insanken böyle suçlamalara uğradım...

  pelin'i trende gördüm taş olmuştu beklendiği gibi..ayşegül'ü sanırım görmezlikten geldim yıllarca...edit akbayram seviyeli * bir ilişkide ama hala nimet yüzünden pelin ve ayşegül'e sövmekte..nimet ise bilmiyorum ne bok yedi..

  edit:nimet de oyuncu olmuş kanada'da, verdiğim gazla çok da güzelleşmiş..demek ki sallasam da tutuyor bir şeyler, ileri görüşlü müyüm neyim..
  4 -2 ... edit akbayram
 5. 5.
  ortaokulda en çirkin kızın size aşık olması * *
  ... bambu
 6. 6.
  bunun daha da kötüsü vardır. (bkz: hoslandiginiz kizi anlayip isi bozan cirkin kiz)
  ... mermer
 7. 7.
  güzel kızın yüz vermemesiyle birleştiğinde gelecekteki kadın düşmanlığı tohumlarını atan travmadır. çirkin kızın hoşlanması, yüz vermeyen güzel kızın ve rakip erkeklerin dalga geçmesiyle birleşirse durum daha da kötü bir hal alır. ama allah büyüktür (bkz: ortaokulda çirkin olup lisede güzelleşen kızlar)
  ... david addison
 8. 8.
  iyi bir şeydir. geleceğe yatırım. eğer karşılık vermediğin takdirde, o kız var ya o kız üniversiteye başladığını gördüğün zaman kafanı taşlara vuracak olduğun kızdır.
  ... gwaihiri
 9. 9.
  orta okulda aşık olan çirkin kız lisede taşlaşmış olarak görülünce
  - bak olum şuradaki kıza
  - bakıyorum abi taş gibi
  - heh işte o kız orta okulda beni seviyordu ama ben yüz vermiyordum.
  ... bana felsefe yapma ne olur
 10. 10.
  (bkz: sizli bizli konuşmasak)
  2 ... vivendi