1. 1.
  çok defa başıma geldi. Eminim bir çok insanın da başına gelmiştir. Eminim diyorum çünkü çok şahit oldum bu duruma. Kız-erkek fark etmez şehirler arası yolculukta mola tesisinde, şehiriçi toplu taşıma araçlarında, antrakta sanki sevgilisine, nişanlısına, eşine mesaj çekiyormuş gibi yapıp telefonunu kurcalayan, radyodan mp3'ten müzik dinleyen, fotoğrafını çeken yalnız insanlar gördüm, yeri geldi ben de böyle davrandım. Niye bilmiyorum, sanki yalnızlık utanılacak bir duyguydu, sanki etrafımda safii kompleks bünyeler vardı da bana acıyan gözlerle bakacaklardı.. Hiçbiri de değil aslında, sanırım yediremedim, yediremedik. O an elele tutuşmuş çiftleri gördüğümüzde bizim neden o esnada tek başımıza olduğumuzu kendimize soramadık, sorsak bile gerçeği itiraf edemedik. işin kötüsü deli gibi bir kız/erkek arkadaş ararken elimize gelen fırsatları bonkör bir şekilde çarçur etmemiz. Aslında harıl harıl sevgili ararken, o mekanik zımbırtıyla ilgilenerek potansiyel partner adaylarımızı elimizden kaçırdığımızın farkında değiliz. Yalnızlık kötü bir şey değil elbette, ama bunu saklamak için "siz böyle yalnız olduğuma bakmayın, aslında benim de sevgilim var bakın ona mesaj çekiyorum, ben de sizdenim" imasında bulunmanın, yalnızlığı bertaraf etmek için sevdiceğe mesaj çekiyormuş gibi yapıp gelen-giden mesajlara bakmanın ne lüzumu var. Bizi böyle bir dertten muzdarip bırakanlar utansın, senin bu kadar hisli olabileceğini görmeyen sevgilin utansın, kendi yılışık sevgilerini dünya'nın merkezine koyup kör göze parmak ulu orta afişe edip seni ezenler utansın. nitekim hakikatten çok acı bir şeydir, çok zaman itiraf edemedim ben kendime. Molada sarmaş dolaş çiftleri görüp "basri napan la" diye mesaj çekmişliğim, sonra yüzüme müstehzi bir tebessüm takınmışlığım çok oldu. Yaptım, pişman değilim.
  107 -3 ... zabalaynn
 2. 2.
  Yahu ben de bu davranışımın nedenini düşünüyordum geçen gün, şimdi anladım hazin yalnızlığımı. iyi de ortamda yalnız olmaktan ibaret de değildir heralde.Hele kalabalık bir ortamda arkadaşlarla birlikteyken hissetmek o yalnızlığı ne trajiktir.
  5 -3 ... alevcik
 3. 3.
  telefonun ne müthiş bir icat olduğunun göstergesidir. yalnızken işe yaradığı gibi yalnız kalmak istenilen anlarda da imdadımıza yetişir. çalmadığı halde telefon açılır:
  - efendim süleyman abi?
  - ya arkadaşlar falan var şimdi biraz burası kalabalık
  - yok abi salmazlar ki arkadaşlar, çok seviyorlar beni hayatta bırakmazlar
  - yapmaa yaa, hadi bee, tamam abi nerdesin sen?
  - geliyorum abi, 15 dk.ya yanındayım...
  ... pinaa
 4. 4.
  metrodasın,çevren aptal tiplerle dolu,kafanı kaldırdığın anda göz göze geliceksin..işte tam bu zaman diliminde gerçekleştirilen eylemdir.telefonunu çıkartır zaten aylardır telefonunda bulunan mesajları tekrar tekrar okursun.ve eğer başında dikilen biri yaptıklarını takip ediyorsa rezil olma durumudur da diyebiliriz.
  1 ... 007mls
 5. 5.
  (bkz: mesaj kutusundaki mesajları ezbere bilmek)*
  1 ... biber
 6. 6.
  (bkz: telefonla konusuyormus gibi yapmak)
  2 ... gezenadam
 7. 7.
  her birimizin en azından bir kere yaptığı ya da teşebbüs ettiği davranış. kolay değil tabi yalnızlık. çevrendekiler mutluyken; konuşacak bir kişi bile bulamamak, yalnız olduğunu hissetmek ve bunu anlamalarından büyük utanç duymak.. ne diyebilirim ki.yalnızlık kötü, yalnız kalmak-bırakılmak kötü...
  ... ruhumu7niz
 8. 8.
  herkesin yaptığı kişinin o an belkide üçüncü kişi olduğu için ortamda uğraşıcak birşeyler aramasıdır.
  ... basketbol asigi
 9. 9.
  Paranoyanın ta kendisidir , ya da cok iyi bi oyunculuk tur.
  ... pinkmann
 10. 10.
  ergen zamanların getirdiği hazin durum.aynı şekilde kalabalık bir grubun önünden geçerken artan stresle telefonla uğraşıyor gibi yaparak yaşadığımız dram.
  (bkz: hayali seyirci kitlesinin pek bi geniş olması)
  3 ... hmm peki