bugün

bazen bir arkadaş meclisinde yahut iş görüşmesinde, herkes birbirini saygıyla, sabırla, dikkatle dinler, yüreklendirirken, her lafa girme girişimi birkaç saniye içinde püskürtülen, hemen hemen yok farzedilen kişi olmak, hayret etmek, ''n'oluyo lan burda!'' diye bağırmamak için kendini zor zaptetmek.
hayatın devamında esprili ve komik biriysen ciddi olduğun zamanları anlamayabiliyor karşıdakiler. O zaman iplenmeme durumuna düşüyorsun tabii.
Bazen başıma gelen hadisedir. Çok samimi arkadaşlarımın(kız-erkek karışık) olduğu ortamlarda çevirdiğim hoş muhabbetin bir anda sönmesi ve benim artık pek ciddiye alınmamam bazen oluyor işte böyle sözlük.
o durumda ortamı ciddiye almamasını önerebileceğim kişidir.
intihara götürür valla adamı.
anlatılmaz yaşanır cinsten. çok fenadır.
adamı hayattan bezdirir.
ciddiye alınmadığını farkeden şahsın, o ortamı 'alayınızın amına koyum lan' diyerek terk etmesiyle sorunun çözüleceği eylem.
anında moral bozan şeyler arasına üst sıralardan girecek bir durumdur. berbattır.
- pardon, müsait bir yerde inebilir miyim?

+ hayır, devam ediyoruz...

- oha!
- pardon, müsait bir yerde inebilir miyim?
+ ...
- pardon, bakarmısınız?
+ ...
- müsait bir yerde?
+ ...
- durdururmusunuz arabayı?
+ ...
- orospu çocuğu!
(bkz: siklenmeyen insan)
inci sözlükte @1 olmaktır çoğu zaman.
şu konuşma bitsin güzel bir muhabbet açacağım herkes beni dinleyecek diye kafasından geçiren insandır.
Ortamı terk etmeye kadar gelebilir bu durum.. Çabalarınız sonucunda olumlu bir şey elde edemediyseniz daha fazla konuşmadan kalkıp gidilen durumdur.
bana saksı muamelesi yapmayın... saksı değilim ben... içindeki haykırışları duyar gibiyim dost.
erol büyükburç gibi isyankarlığa neden olur,manalıymış gibi duran ve vazo,saksı,sürahi gibi nesnelere benzemek...
insanı yıkar. özgüven yerle bir olur. medeni cesaret sıfırlanır. ne işim var benim burada? diye düşüne düşüne ortam terk edelir.
mekanı daha iyi tanımanıza yardımcı olur. duvarlardaki süsleri incelersiniz, yerde bir pislik var mı ona bakarsınız. kimler geliyor kimler gidiyor derken mekanla bir bütün oluşturan bir kişi olursunuz.
özgüvenin uzun bir süreliğine taban yapmasına neden olan fiyasko.
pis bi durumdur.o ortamdan hemen kaçmalı, daha rahat olduğumuz ortamlara girmeli.
oldu o zaman deyip kalkılması gereken ortamdır. zira orada geçireceğimiz her dakika zulümlerden zulüm beğenmekle heba olacaktır. *
+olm geçen gün bi kız gördüm.
-ee?
+bana bakıyodu onca erkek arasında.
-ee?
+olm az buz değil. otobüste yer de verdim kıza.
-ee?
+sonra benden önce indi.
-tamam.
+..
sabırla sessiz kalmak en iyi çözümdür. elbet biri bu sessizliğin arkasında bir şeyler olabileceğini düşünecek ve sizinle iletişime geçecektir.
denenmiş, onaylanmıştır.
insanın mutsuz ve kişisel çekiciliğini kaybettiğini düşündüğü zamanlarda biraz alınganlaşmasından kaynaklanabilecek önemsenmeme hissi.
sürekli gülümsemek, insanların gözlerinin içine bakarak konuşmak, ses tonunun vurgularını etkileyici kullanmak, kendine yakışan giyim tarzı, kendine güven ile sorunu çözebilir insan.
güncel Önemli Başlıklar