bugün

aksaray,laleli civarlarında özellikle akşam vakitlerinde usulca yanınıza yaklasan şahısın * agzından duyabileceginiz öbek. ** *
Aksaray ve Laleli civarlarında arabanın üzerine atlayaraktan fren, gaz karışımı atraksiyonlarla bile kurtulamayacağınız görev adamlarının bir sözüdür.

(bkz: aynı şahıs olabilir)*
(bkz: ortam lazım mı abla)
kesinlik hayır hayır, hatta yüzbin kere hayır diye cevaplanması gereken soru cümlesi. olumlu cevap verilmesi durumunda, aksaray da kıytırıktan bir bara götürülüp bir veya en fazla iki duble içki içmeniz sağlanır. siz içkinizi yudumlarken kızlar gelecektir çünkü.
uzun bir süre beklersiniz ama sizi bara getiren ve size o soruyu soran kişi ortalıktan kaybolmuştur bile.
bir süre sonra kuşkulanmaya başlarsınız. garsonlardan birine, beni buraya getiren kişi nerde diye sorarsınız ama;
garsonlar o kişiyi kesinlikle tanımamaktadır.
sizde neyse ben kalkayıp dersiniz hesap gelir ve işte ne olursa o an da olur.
içtiğiniz 3 bira bir kola için en az 200 ytl hesap gelir. başınızdan aşağı kaynar sular dökülür.
nasıl olur 3 bira içtim falan filan dersiniz ama o az önce etrafınızda gülümseyerek bir isteğin var mı abi diye soran garsonlar kabadayı kesilmiştir. hemen şef garson çağırılır ve hesapta sorun çıkardığınız söylenir.
şef garson herzaman daha ılımlı bir adamdır çünkü onun işi odur. sizinle pazarlığı o yapacaktır.
önce üstünüzde ne kadar para olduğunu anlamaya çalışır. mümkünse hesabın tamamını alır, yoksa üstünüzde ne kadar paranız varsa onunla idare eder. ve bir daha buralara gelmemeniz konusunda sizi uyarırlar. o da;
bak biz senin sandığın gibi pezevenk değiliz hatta delikanlı bile sayılırız demek içindir.
yani siz siz olun ortam lazım mı abi diyene, hayır deyin. hatta param yok deyin, çünkü o zaman peşinizden hiç gelmezler.

bu olaylar genellik aksaray ve laleli civarlarında yaşanır.

(bkz: o hikayedeki mal ben değilim)
cd lazim mi abicilerin yetişkin müşteri görmüş hali.
güncel Önemli Başlıklar