1. 1.
    dünya değişiyor. bunu suda hissediyorum. toprakta hissediyorum. kokusunu alıyorum. eskilerden pek birşey kalmadı zira hatırlayanlardan yaşayan yok artık. herşey frodo'nun şizofren gandalf'ın sözüne inanıp yüzüğü elleriyle sauron'un kucağına atıp sonra gemiye binerek orta dünyadan valinor'a tüymesiyle başladı. sauron yüzüğün gücüyle tüm dünyayı kontrolü altına aldı artık her yer karanlıktı. ancak küçükte olsa bir umut olabilir miydi. karanlıkların gölgesinde üç kişi buluşmuştu.

tom bombadil entlerin lideri ağaç adam ve insanlığın başındaki aragorn.
    tom bombadil: tüm güçlerimizi birleştirirsek çok az da olsa şansımız olabilir.
    ağaç adam: düşman çok güçlü hiç şansımız yok.
    aragorn: sayımız çok az artık yüzükte sauron'da.
    tom bombadil: ya bekleyerek öleceğiz ya da savaşarak.
    aragorn ayağa kalkar ve kılıcını çeker.
    aragorn: savaşarak öleceğiz.
    tom bombadil: orta dünya dışından da destek verecekler aragorn sen askerlerini topla ağaç adam sen de. ben de orta dünya dışındakilere haber göndereceğim. güneş'in beşinci doğuşunda kuzeye bakın. kimseye güvenmeyin. her yer düşman kaynıyor.

aragorn o güzel atına biner ve gider. ağaç adam ise güneye doğru yürür. tom bombadil dans ederek kuzeye doğru hoplamakta zıplamaktadır. aragorn bir ateşin başında bir kılıç dövmekte ve çevresinde elli kadar insan beklemektedir.
    aragorn: tüm insanlara haber verin toplansınlar. saklandıkları yerlerden çıksınlar onurumuz için son kez savaşacağız.
    insanlar yavaş yavaş toplanırken aragorn kraliçesiyle delilercesine sevişmektedir. şafak vaktine kadar sevişirler. şafak söktüğünde aragorn kalkar sevgilisinin alnından öper ve halkın toplandığı meydana gider. meydana gittiğinde insanların toplandığını bir adamın kocaman bir taşın üzerinde konuşma yaptığını görür. buda kim böyle diye konuşan kişiye doğru yönelir.

taşın üstündeki adam: ah kardeşlerim ah. bu aragorn denilen adam yok mu? gitmiş paralelci tom bombadil'le ağaç adamla ittifak yapmış. üçü bir olmuş sauron'u yeneceklermiş. bunlara üç koyun versen kaybedip gelirler. o tom bombadil denilen kişi ile ağaç adam sahsıma çok ağır hakaretler ediyorlar. bana ork dediler cüceee dediler afedersiniz hobbit bile dediler. edep yahu edep. tom bombadil zihniyeti. herkes sauron'a karşı savaşırken bu dans ederek ormanda dolaşıyordu. biz kefenimizi giyerek çıktık bu yola. şimdi neymiş iri olacağız diri olacağız.

aragorn gelir konuşan kişiyi taştan indirir. sen de kimsin ulan der. adının uzuni olduğunu söyleyen kişi halk oylama yapsın kralını seçsin ileri demokrasi bunu gerektirir der. aragorn bu yabancıyı ensesinden tutup yere fırlatır ve bunu alın ve şehirden atın bir daha da içeri almayın der. bu bir darbedir diye bağıran kişi şehirden atılır. yanında kısa boylu sürekli sırıtan kısa bir adam vardır bu adam uzuni'nin ayakkabılarını temizlemektedir. uzun ince bir yolda yürürler.

ağaç adam ve tom bombadil oturmuş savaş stratejileri hakkında konuşmaktadır. aniden odaya uzun boylu zayıf biri odaya girer elinde bir yazı tahtası vardır. merhaba baylar ben dr sheldon der ve yazı tahtasına bir şeyler çizmeye başlar.

sheldon: zaman makinesini icat ettim ve sizi kurtarmaya geldim. şimdi tahtaya çizdiğim gibi insanlar kuzeyden mordor'a yolluyoruz. sen tom bombadil tüm gücünle sauron'un karşısına çıkacaksın. ağaç adam ise.

ağaç adam şaşkınca adamı izlerken tom bombadil bu kişiyi yakalar ve askerlere veriri bunu kuledeki zindan'a kapatın. bu arada sheldon çırpınmakta tamam bombadil sen kazandın ama son bir şey söylememe izin ver diye bağırmaktadır.

tom bombadil: bırakın söylesin.
    sheldon: benim yerime oturmuşsun en kenar benim yerim. der ve askerler sheldon'u kulelerdeki zindana kapatırlar. sheldon oturup beyin gücüyle ortamdan kurtulmaya çalışmaktadır.

bu arada doğu yönünden insanlar aragorn'un ordusuna katılmak için yola çıkmıştır. yollarına uzuni ve kısa adam çıkar ve insanları durdururlar. uzuni konuşmaya başlar.

uzuni: kardeşlerim üçlü ittifak kurup darbe yaptılar. beni sürüm sürüm süründürdüler ama ben yılmadım biz kefenimizi giyerek çıktık bu yola. sizler efendisiniz ben hizmetkarınızım buradan mordor'a yol yaptım. sizler için gece gündüz çalışacağım. hizmet aşkıyla çalışan yorulmaz. shire'e elli bin ağaç diktim. bu tom bombadil ne yaptı köprü yapacağım diye ağaç kesti ağaç. şimdi utanmadam ağaç adam'la ittifak yapmış. neymiş efendim orta dünya dışından destek getireceklermiş. bunlara üç yüzük versen kaybedip gelirler. ah kardeşlerim ah. bu tom bobadil diğer diyarlardan thor ile örümcek adam'ı getirecekmiş. ya bu thor denilen kişi tokmakçıdır sevgili kardeşlerim. kendime tokmakçı getiriyorum demiyor kahraman getiriyorum diyor. diğeri ise örümcek adammış. o adam olsa tayt giyip ortada dolaşmaz. önce adam olun adam. afederseniz eşcinsel bunlar.

kalabalık bu adamı ve kısa arkadaşını yakalar ve tom bombadil'e teslim derler. tom bombadil ise bu iki şüpheli kişiyi sheldon'un yanına kuleye kapatır. bu arada bembeyaz ışık huzmeleri saçan bir ışık yaklaşmaktadır hızla. tom bombadil gelen ışığa bakar yaklaştığında gandalf'ı görür. gandalf gülerek naber eski dostum diye tom bombadil'e yaklaşır.

tom bombadil: sen hangi yüzle geldin ulan buraya orta dünya senin mallığından dolayı karanlığa gömüldü der.
    gandalf: hey bombadil beni sakın bir sokak soytarısıyla karıştırma ben gandalf'ım.tehlike çok yakında. der ve asasını yere saplar.
    tom bombadil içinden hassiktir ulan diyerek gandalf'ı kulağından tuttuğu gibi kuledeki zindana atar.

kulede dört kişi bulunmakta enya'nın en hüzünlü müzikleri çalmaktadır. uzuni elini kaldırır arkadaşlar seçim yapıp bir başkan seçelim sonra buradan kaçmalıyız. ben adayım başka aday var mı deyince sheldon'da aday olur. uzuni gandalf'a döner ve emeklilere yüzde yirmi zam yapacağım oyunu bana verirsen amca der.
    kısa adam uzuni'ye oy verir gandalf siktirin ulan diyerek oy kullanmaz böylece uzuni yüzde elli oy ile başkanlığını ilan eder ve balkon konuşmasında tüm zindandakilere eşit mesafede olacağına dair şerefi ve namusu üzerine and içer. sonra kısa adamı bakan ilan eder.

uzuni: sayın bakan şimdi sen pencereden bakacaksın gelen giden var mı diye. bu keltoş ile yaşlı amcaya talimatını ver tünel kazsınlar buradan kaçmamız lazım.
    kısa: emredersiniz şefim. hadi durmayın tünel kazın kaçacağız.
    sheldon: neden biz kazıyoruz siz oturuyorsunuz diye saçma bir sorum olacak.
    kısa: neden saçma olsun yahu. selahattin eyyubi'ye selam olsun mordor'a shire'a selam olsun. hazretleri halkın yüzde elli oyuyla başkan seçildi bende bakanım. siz halksınız siz kazacaksınız.
    sheldon: kuleden tünel kazarak kaçacağız öyle mi?
    gandalf: kesin sesinizi bir kelebek geliyor onu kartal'a çevireceğim ve buradan uçarak kacacağız der.

bu sırada mordor diyarında karanlık sofralarda dürüm yerken kirli pazarlıklar yapılmaktadır. kanzuk ve saruman ağızlarından salyalar akarak dürümlerine saldırırken erol taş kahkahaları atmaktadır. odaya sauron gelir. sarumana sorar.

sauron: saruman bu insan evladı da kimdir ne aramaktadır topraklarımda.
    saruman: bu kanzuk ekşi ordularının komutanı efendimiz.
    sauron: şu sürekli kendi arasında kavga eden ordu mu? orduna hakim olabilecek misin kanzuk efendi?
    kanzuk:hiç endişeniz olmasın efendimiz. bu ordu koyun gibidir. bir hafta herşeye itiraz eder sonra ben ne dersem onu kabul ederler.

bu arada sauron'un kulağına kölelerinden biri birşeyler fısıldar. sauron dinledikten sonra kanzuk'a döner.
    sauron: bu ordu'nun komutanı esesci imiş sen bir vekilharçsın sadece yıkıl karşımdan deyyus ben vekilharçlarla muhattap olmam. sen git gerçek komutan gelsin.
    kanzuk: ben bu ordunun tek hakimiyim. esesci zoru görünce valinor'a kaçtı.
    saruman: kanzuk kurnaz olabilirsin ama hiç bilge değilsin. hiç bir şey bilmiyorsun.
    kanzuk: sandığınızdan çok daha fazlasını biliyorum. esesci'nin oğlu sslee'nin adı çoktan kulaklarıma çalındı.

bu konuşmayı davetsiz bir misafir olarak gollum'da bir kayanın arkasına saklanarak dinlemektedir.

kanzuk: ayrıca son yüzüğün sizde olmadığını da biliyorum. uzak diyarlardan brazzeeslı kel adam rivayetini biliyorum. aragorn ile birlikte savaşmak için çoktan yola çıkmış. rivayet odur ki son yüzük bu adamın penisinde imiş ve penisi indiren yüzüğe sahip olacakmış.

bunu duyan gollum önce kaşlarını çatar ciddi bir ifadeyle düşüncelere dalar. sonra hafifçe gülümser kayalardan kayalara zıplayarak ilerlerken kalçalarını kıvırtarak kıymetlimisss diyerek uzaklaşır.

sauron: hey vekilharç eğer benim yanımda olmak istiyorsan brazzerslı kel adamdaki yüzüğü bana getireceksin.
    kanzuk: sen adamın namını duymadın herhalde ben nasıl alayım o yüzüğü.
    saruman: sen işini bilirsin kanzuk'cum.
    kanzuk: ben bunu yapamam ekşi ordu'daki homofobikler linç eder beni.
    sauron: yıkıl karşımdan yezid. vekilharçlarla iş yapılmaz zaten.

kanzuk dürümünün son lokmasını yedikten sonra tüm ordusunu yeşillendirir. notunda aynen şu yazmaktadır. ''hey ekşi camiası. biz karanlıktan değil aydınlıktan yana olacağız. savaşa insanların yanında gireceğiz. aragorn ve kel adamla omuz omuza savaşarak onurumuzla öleceğiz''

ekşi ordu yapacağın işi sikeyim ben gidiyorum, oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu, yemin ederim gerizekalı bu çocuk homurtularıyla yola çıkar.

birinci bölüm birinci kısım sonu. devamı çok yakında.
    2 -2 ... orantisiz zeka 4
  2. 2.
    Dördüncü çağ başladı, aragorn gondor’un başına geçti ve 250 elli senelik ömrünü mutlu mesut yaşadı. Çocuğu, varisi oldu. Hatırladıklarım bunlar.
    1 ... herteldenyazar
  3. 3.
    frodo sam pippin ve ismi aklıma gelmeyen diğer hobbit "şen kardeşler" isimli ganyan/iddia bayisi açıp paranın gözüne vurdular. aragorn reyizin emri ile orta dünyada başka bayi açılmadı bu da hobbitlerin ödülü oldu.
    1 ... mel mel bakan gibson