bugün

iTÜ öğretim üyesi, antropolog Timuçin Binder'in ortaya attığı iddiadır. iddia'ya göre bizler orta asya'dan gelmemişiz ve aslında türkler de türk değilmiş. *
haberin linki için
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=312686
(bkz: nerdeyiz)
(bkz: ben kimim)
(bkz: buralar nere)
eğer bilimsel olarak kabul edilirse ermeni soykırımı konusunda biyolojik anne ve babalarımız olabileceği öne sürülen iran, yunanistan, ürdün ve süryanileri de zan altında bırakabilir.
(bkz: orta asya yok türk yok ne var lan it)*
(bkz: efsane gazoz)
kavimler göçünün başlangıç noktası da marstı zaten. marstan hazar denizi ne kadar uçan daireyle ondan sonra da daha iyi bir binek olduğu anlaşılan beygirlerle gelmişler yakın doğuya.
sabah gazetesinin bilim dışı psikolojik harekat çabası ..
sabah gazetesinin çakma genetikçiye söylettiği akp iktidarı eliyle türkiye nin dönüştürülmek istendiği federal ucubenin ilk adımı.
ilgili haber/röportaja bağlantı da :
http://www.sabah.com.tr/h...4CCEB7FC21A7BC937B4C.html

o kadar ustaca bir manipulasyon ki içinde bilim adamı lafı geçince uyduruk diş macununa iki kat para ödeyen necip milletim gelsin de buna kanmasın..
itham ediyorum:
1- kaç donörden örnek alındı? bu örnekler tüm populasyon hakkında bu şekilde bir yargıda bulunmaya bilim namusu açısından imkan var mıdır?
2- röportajda referans verilen genealogy alanında abd ve londrada yapılan araştırmalar anneden geçen mitokondrial dna üzerinde yapılmaktadır. yani bu araştırma ancak yahudi ler gibi soyun anneden geçtiği uluslar açısından anlamlıdır. türkler ve yüzlerce başka kavim açısından ise sadece bir tek anlamı olur ki:
türkler savaşta mağlup ettikleri ve erkeklerini kılıçtan geçirdikleri halkların kadınları ile aile olmuşlar onlarla birleşmişlerdir.
3- bu araştırmanın bu zamanlama ile yayınlanmasındaki amaç nedir?

edit:
türklük sadece bir soy bağı değil kültürel folklorik antropolojik harsi pek çok unsurun bileşimidir.
soy bağı unsuru tek başına ele alındığında ırkçılık olsa da bu bütüncül yapıda ele alınırsa diğerleriyle birlikte çok önemli bir tanımlayıcıdır. soy bağını bir ulusun kollektif algılamasından çıkardığınızda o ulusun direncini de zayıflatmanın bir yolunu bulursunuz.

ayrıca (bkz: atatürk ulusculuğu)
orta asya' da bırakılan balbalları altın elbiseli adamı da ufolar falan yaptı diye tahmin yürütebilceğimiz saçma önerme. *
(bkz: tarkan filmindeki dev ahtapot)

(bkz: yeşilçam emektarı ahtapot operatörü)
(bkz: türklerin kökeninin marduk olması)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.