bugün

kiminse gelsin alsın o zaman hacım. kaybolan eşyadan müssesemiz sorumlu değildir.
Hitit de, Yunan da, Roma da, Selçuklu da, Osmanlı da bu topraklarda upuzun zamanlar boyunca egemen oldu, kendi kültürünü oluşturdu. Türkler 10. yy'dan sonra gelmeye başladılar buraya ve öncülleri kadar başarılı oldular. Mühim olan şehirli kültürü oluşturabilmek. Şehirli olmak her şeye bedel. Şehir kurup yaşarsan buralar benim dersin. Yok başkasının şehrinde göçebeysen, tırtsın. Ancak kasabalı olursun.
tamamiyle komik kaçan ayrıca bencilce harekettir. evet.
Dün yapılsa saçma olurdu.
orta asya'nın gerçek sahiplerini kızdıracak söz. evet.
türklerin iskitlerden beri anadoluda yaşadığını bilmeyenleri kızdıran söz.
Çakallıktır.
(bkz: Hasan değil basan alır)
dağdan gelip bağdakini kovma çabasıdır. evet.
Bizim lan var mi?
Ulan sanki anadolu'yu bizden öncekiler geldi kendileri yaptı.Kendileride kuzey ırak'tan geldiler.Sonra biz geldik ve aldık.Bizimdir biz yok olana kadar.
Zagros dağından, türklerin kanla aldığı anadoluya sığınan k*rt mü bunu diyor?
zagros dağlarindan gelipte diyarbakir biizim demek gibi birseydir.
1071 yılının üzerinden tamı tamamına 945 sene geçti. hala mı bu terane?
turkler iskitlerden beri anadoluda. yani bize laf yapanlar yokken de biz buradaydik. üstelik devletler beylikler kurduk.

kardesce yasamak varken sacmalamak niye.
Çift başlı kartalın göte girip açılmaması mevzusudur *

görsel
Bizim dememişiz, bizim yapmışız asıl şöyle olması lazımdı.

(bkz: batı avrupadan gelip anadolu bizim demek)
aynı mantığa göre
(bkz: dünya dinozorlarındır).
Kayıboyu bayrağını sadece dizide görüp, anlamını bilmeden sallamaya başlayanların kıçına batan ifadedir.

Anadolu, bizimdi ve bizim kalacak.
bu toprakların atalarının kanlarıyla kazanıldığını bilen türk beyanıdır.
Başkasının evini işgal edip benim demek gibidir. Evet.
ben bunu anlamıyorum. evet. sonra mezopotamya yerlisi kürtleri ,kendi yurtlarında devlet kurmak istedikleri için itin götüne sokmak nedir. sen git orta asyaya onlar da bu sevdadan vazgeçsin.
Arapların bu coğrafyaya bulaşmasını engellemektir. Ama maalesef günümüzde aramızda Arap kültürünü yaşatan çağdışı yaratıklar da mevcut.
(bkz: barcelonalı olup Mexico City bizim demek) (bkz: Manchesterlı olup Ottowa bizim demek) (bkz: Moskovalı olup Kazan bizim demek) daha gider bu liste ...
orta asyadan gelip buralar bizim diyen bir ırk yoktur. Buralar bizim olacak diyen türkler vardır. Toprakların bedelini savaşlarda misliyle ödemişler ve hak etmişlerdir.

Ha şimdi kalkıp geri dönsek Vikipedi'de bile devlet kurduğuna dair tek bir bilgi kaynağı bulunmayan kürtlere kimse toprak vermez.
güncel Önemli Başlıklar