bugün

Kısacık bir ömür yaşıyoruz. Dünya kimsenin değil esasında. Tarih boyunca kaç kişi benim demiştir anadolu 'ya. Bu topraklar insanlık bile yokken vardı. Bunlara takılıp tat kaçırılacağına hayatın keyfini almaya bakmalı.
5000 yıldır devlet kuramayıp dövlet bize bahmiir demekten evladır.
orto osyodon golop onodolo bozom domok şeklinde okuduğum söylemdir. tam ergen söylemi. zannedersin ki dünya tamamlanıp soğumaya başladığında bunlar anadoluda bitmişler böyle lak diye. insanlık tarihi boyunca anadolu bunlarınmış devletler falan kurmuşlar köklü medeniyetleri varmış burada da biz gelip yerlerinden yurtlarından etmişiz.
Sözlüğün IQ seviyesi yerlerde gene.
Bağda yaşayan orospu çocukları da adam olaydı da dağdan geleni sokmasaydı derler adama.

Ben demem, zaten adam da değilsin sana da demezler.
güldüren sözdür. evet.
bin yıllardır devlet kuramayıp dövlet bize bakmiir demekten iyidir.
Burası Türklerin değil, bizim diyen gelir, geri alır kendine ait saydığı toprakları. Tabikii o göt varsa.
Cennet kovulan insanın dünya’ya benim demesine bozulmuyorsak, Anadolu’nun Türklerin olmasına neden bozulunur.
Anadolu Türklerin yurdudur.
Estonlar, finler ve macarlar yapınca sorun olmayan ancak türkler yapınca sorun olan konudur. *

veyahut şuan amerika kıtalarında bulunan ülkelerdeki insanların bir çoğunun soyunun batı avrupa ülkelerine dayanması.
halbuki orası amerika yerlilerinin toprağı idi.
kürt arap ya da ermeni olması muhtemel insanların türklere söylediği söylemdir. savaşmışız almışız, eğer gücünüz yetiyorsa elimizden alın.
Enteresandır.
tarihteki binlerce fetihten sadece biridir. hiç de enteresan falan değil.

o zaman kavimler göçünü yapan herkes geri dönsün, olur mu öyle saçma şey?
Yıl 1071.
Şimdiki Zaman 2021.

Tuz ruhu paklar bu hazımsızlığı. Soda, gazoz falan çok hafif kalır.

Yahu elin insanı uzayla kafayı yoruyor bizde boş beleş parazitler yok oradan geldi burdan gitti. Üfff ne boşsunuz gidin bir kitap okuyun ufkunuz açılsın. Sıktınız yeter aaa. Ekonomi çöktü siz nasıl insanlarsınız şöyle bir aynaya bakın, insan ne, ben neyim, bu ülkeye ne gibi bir faydam oldu gibi sorularla bir sorgulayın kendinizi. Yüksünüz yeminle ya.
Başlık altında trip atanı da ilk defa görüyorum. Değişik bir yer oldu ulu * *
orta asya dan gelip anadolu bizim.
anadolunun gerçek sahiplerini kızdıran söylemdir.
tam bir komedidir.
%50 Orta asyadan gelmedim yukarıdan indim.
O dönemlerde haritalar, kavimler göçü ve savaşlarla oluyordu. Kim kimi yenerse o topraklar onundu.tarih böyle yani bunu değiştiremessin.
Romalılarda avrupa'nın göbeğinden kalkıp gelip anadolu bizim diyordu, ne oldu biz orta asya'dan geldik onlar gitti. burası artık türk diyarı, ya seve seve ya da seve seve anadolu'nun türk yurdu olduğunu kabul edecekler. hiç ihtimal yok belki yine el değiştirir ama şimdi biz türklerin yurdu. bırakmaya da niyetimiz hiç niyetimiz yok. gücü yeten varsa buyursun gelsin, kanla aldık, kanla alabiliyorlarsa alsınlar.
Bazı soysuz kanı bozuk korkakları rahatsız eden bir durumdur.
affedersiniz ama komedidir.