bugün

Zor bi durumdur, basina gelmeyen bilmez. Babalarda bu oran yuzde 1 civarindadir tahminim. Ama annelerde yuzde 0'dir kesin.
(bkz: why so serious)
Çalışmayan baba tanıyorum. Karısı çalışıyor. O evde oturuyor. Zamanında rahmetli babası sayısal lotoyu tutturmustu ve o zaman ev yapmış oğullarına. Bir o evi var adamın. Ne varsa yemiş bitirmiş. Karısını da hep dövdü. Çok güzel kadındı. Şimdi ağlaya zırlaya bir fabrikada temizlik işinde çalışıyor. Kadının ailesi de geri almıyor onu. Çocuklarını bırakırsan gelebilirsin , diyorlarmış. Karısını çaresiz bırakan baba en adi orospu cocuğu babadır. Çocuklarını hiç düşünmeyen baba da. Ve kazancını sadece kendisi harcayan babalarda biliyorum onlarda listede dursun.
Oğlu ne ki babası ne olsun amk.
Anne baba olmadan daha hayat nedir bilmeden yazan ergenin malesef ki babasını tanımladığı modeldir.
(bkz: babanın tuvalete hayvanlar gibi sıçması)
Üzücü bir şekilde benim babam olur. Babaannem de tam bir orospu çocuğudur ayrıca. Yuva yıkan orospu çocuğu bir kaynana. Hepsinin ölüsünü sikeyimdir. evet.
çocuğunu adam yerine koymayıp söylediklerini önemsememek.

öz güvensiz bir insan olmasına sebep olur.
Babaannenin ne suçu var amk.
bir dönemin ortak nefret odağı haline gelen üvey baba halil güneşli'dir.

görsel
Alkolik ve miras olarak sadece borç bırakan bir dede, gram entelektüel kimliği olmaması da cabası. Ailesine yemek/faturalar vb. ihtiyaçlar için para bırakmayıp o parayla kumar oynaması, içki içmesi ve kızlarla gezmesi o insanı bu başlığa sokar fakat en kötüsü bu değildir.

Aile içinde baskı ortamını sağlayan, küçük çocuğuna bağıran, sana bir vururum bir de yer vurur diyen, işkolik, gram sevgi vb. duyguları ailesine yaşatmamış, devamında eşini aldatmış, ailedeki huzuru sıfıra indirmiş biri için ise bu başlık eksik kalmıştır.

Allah’tan böyle bir aileye sahip değilim. Anlatıldığında bu aile tablosu inanamadım...