bugün

fransa'ya hiç suç bulmamak gereken durumdur.Bu kadar adam ölmesine sebeb olmuş bir kişi ve yönetiminin hala meydanda ellerini kollarını sağlayıp geziyorlar.Siz adamlara malzeme çıkarıyorsunuz ve adamlarda bunu iyi kullanmanın peşindeler.
olsun duble yollar var.
http://www.youtube.com/watch?v=AekIuUdF4iI
Twitter üzerinde su anda herkes bir fransiz programina küfretmeye basladi. Söz konusu olan programi ben senelerdir seyrediyorum. Fransiz hükümetine karsi; ve sürekli onunla ironik bir sekilde dalga geçen özgür bir programdir. Soma hakkinda söyledikleri sey de tamamen bu yöndeydi, yani umursamiyoruz ve dans ediyoruz dediklerinde Türkiye de olan bir facia'yi kaale almayip umarsizca eglenebilen, dans edebilen Cannes festivalini elestiriyorlardi. Bu hareket bizi savunmak için oldugu halde, biz bu programa küfrediyoruz ve yine ülke olarak kendimizi çok komik bir duruma sokuyoruz
videosunu izlemeden twit atan gerzeklerin tt yaptığı başlık. bu kadar mal olunmaz diyeceğim de başımızdakilerden belli ne olduğumuz.
Siyasi ironi ile insan hayatı ironisi bir tutanların eleştirdiği ht.

Ben de sövdüm iyice twitterdan.
rezil olmuşuzdur fark etmez zaten dünya bizim rezilliğimize alıştı ironi yaptılar hani sizin o olağğan şeyler bunlar diyip acılı insanlara girişen başbakanınız yüzünden. ayıkın diye ama siz ayıkmaktansa fransızı suçlamayı tercih ettiniz.
programın yaptığını bizim haber kanallarımız halka nasıl aktarıyorsa halk da onu anlıyor. yapımcı programı kaç kişi tanıyor türkiyede ? yapımcı programın kullandığı dili yani fransızcayı ve ironi olup olmadığını nerden bilebilir türkler ? eğer ironi varsa neden fransa'daki türkler de tepki gösterdi ? eğer ironi varsa ve devlet eleştiriliyorsa o zaman orospuçocuğufransa tag i programa değil, programın da eleştirdiği devletin ta kendisinedir. fransız seviciliği yapmayın amk.
başlıkta bahsedilen, siyasi ironi ve insan hayatı ironisi kavramlarını çok merak etmeme yol açmıştır.

insan hayatı ironisi nedir lan? diye beni derin düşüncelere sevk etmiştir.