bugün

kotex ile birlikte en çok beğendiğim hijyenik ped markası.
Kanadı var uçamaz, peteği var bal yapamaz.
Ped markaları içinde en iyisidir.

Özellikle de pamuksu yüzeyi olanlar.

Ben kullanmam o ayrı.
Neden kadın pedi denir anlamam.
Markasını sana yağ gibi ürünün cinsine sindirmiş başarılı markalardan birisidir. Molped bunu molpedin var mı reklamlarıyla kırmaya çalışsa da Türkiye'de hala pedin adı Orkid'dir. Ürün kalitesini ben bilmem onu kadın yazarlarımıza sormak lazım.
Hep erkekler entry girmiş.. ne zamandan beri regl oluyorsunuz beyler?
Bebek bezleri ve tuvalet kağıdı fiyatları bu kadar arttiysa bu marka ve diğerleri de kadinlar için gitgide ulaşılmaz olabilir.
Eski popülerliğini kaybetmiş markadır. Kotex ve molpedin yanında sönüktür benim fikrimce. Sağa dönersin rahatsız eder, sola dönersin batar, dahası yapışır. Uzun derler uzun değil, kısaları hiç takma zaten bir şeye yaramaz.. Canım kotex ♡
t: dişi bireylerin kullandığı bir ürün.
bizde askerde çok kullanırdık
ultra extra gece
en uzunundan.
üniversitede bahar şenliğini düzenleyen organizasyon firmasında bir kaç gün amelelik yapmıştım. üç günlük çalışmama karşılık olarak bana altmış tl, bolca prezervatif ve bir koli orkid vermişlerdi.
Kokulu olan tercih edilir.

Kotex rahat değil.
8 tl olmus hijyenik.ped.
orkidim var en zor günümde
kanatlandım özgürüm bende

reklamı yapan gerçekten iyi iş çıkarmış. yıllardır kafamda dönüp duruyor bu nakarat. bazen içimden mırıldandığım bile oluyor amk.
gece kulübünde erkekler tuvaletinde kanlısını bırakan hayvanlar var aranızda, dedim kafam güzel yanlış wc mi girdim çıktım baktım yok hayvan oğlu hayvanın birinin kafası güzelmiş demek ki. *
Askerde az kullanmadık bunun ultra gecesinden.
Uncover the shame diye bir sloganla pedleri türkiye de olan kadına şiddet haberleri ile kaplanmış gazete kağıdı parçasına benzer şekilde bir ambalajı olan üründür. Yalnız kadınlar zaten bu şiddetlerden haberdar ve bilincinde. Stigmayı bu şekilde kaldıramazsınız, ne biliyim açıkcası bana saçma geldi. Erkeklerin sürekli aldığı ürünlere koyulsaymış keşke dedirten ambalajdır. Ya da onu bırak, ürün sahipleri bu kampanyadan edindiği gelir ile kanun değişikliğine yardımcı olacak faliyetlerde bulunsalarda şu şiddet uygulayanlar, kadın öldürenler cezasını çekse.
https://vimeo.com/345901615
Amaç zaten hiçbir şey okumayan bir millete orkid üstüne sarılan gazete kağıdıyla bilgi vermek değil. Ses getirip farkındalık yaratmak. Bir erkek olarak benim destek verdiğim bir çalışma olmuş. Maalesef ki yurtdışında kötü anılacağımız yeni bir kalem ortaya çıktı ama yapacak bir şey yok. Bizim insanlarımızın kafası biraz farklı çalışıyor. Eski kuşakla yenisinin çok şiddetli çatıştığı değişik bir evredeyiz. Kim kazanacak göreceğiz.
o gazeteli reklamından sonra sevgilime asla aldırmıyorum. olmayan bir şeyi olmuş gibi göstererek türkiye hakkında kara propaganda yapan orkid firmasını boykota davet ediyorum. hem ülkemizi hemde ülkemizin kadınlarını küçük düşürdüler. satışlar düşünce o çok zeki orkid türkiye sorumlusu hala işinde kalır mı bilemem artık.
kotex den daha kalitesiz molped den daha kaliteli ped.
Şahsıma her daim gereksiz pahalı bir çiçek olan orkideyi çağrıştırır.
orkidim var en zor günümde kanatlanadım özgürüm bende.
Selpak Tursil kalebodur.