bugün

orhan pamuk'un göbek deliğindeki pamuk dahi olamayacak beyin yoksunlarının içinde bulundukları durum.. şimdi gelin bir düşünelim. ne demiştir orhan pamuk da bu kadar tepki almaktadır. aynen şunları söylemiştir; "1 milyon ermeni ve 30.000 kürt vatandaşımız ölmüşlerdir." ve bunu kendisine sorulan bir soru üzerine çıkıp söylemiştir. lakin bu beyinsiz arkadaşlar ısrarla orhan pamuk ermenileri katlettik demiştir diye dayatmaktadır. bu yazıyı yazan ellerin sahibi olan adamın gözleri orhan pamuğu doğan hızlan'ın programında izlemiş ve kulakları da şu sözleri duymuştur; "ben asla türkiye bu insanları öldürmüştür demedim!" eee, sorun nerede arkadaşlar o zaman? var mı elinizde görsel bir belge? bu dava nasıl oldu da düştü, eğer orhan pamuk türkiye bu kadar insanı öldürdü dediyse? fransa'da soykırım yoktur demek suç oldu ama türkiye'de soykırım vardır demek ondan çok daha önce suçtu. demek ki ortada suç yaratan bir söylem yok! türkiye ya da osmanlı asla ermeni halkına karşı bir soykırım yapmamıştır. fakat 1. dünya savaşının o zamanki şartları ve ağır kış koşulları sebebiyle, doğu karadeniz ve kuzey doğu anadolu'dan suriye ve iran'a göç etmeye çalışan 1 milyon'a yakın ermeni ölmüştür. bunu çıkıp savunmak varken, biz takmışız orhan pamuk'a.. vallahi bravo bize, bu nasıl bir kompleksmiş be!
(bkz: hele otur bi soluklan yigenım)
kompleks değil acı bir burukluktur. evet orhan pamuk un nobel alması türkiye nin kartvizitinde yer alacak, bizi de onurlandıran bir olay ama...
işte o ama bizim tüm sitemimiz. orhan pamuk nobel edebiyat ödülünü alamayacak kapasitede bir yazar mı? hayır. ondan çok daha zayıf yazarlar, çok daha güçsüzler bu ödüle layık görüldü; orhan pamuk daha önce de nobel adayları öncü listesine yani şu 80-100 kişilik listeye defalarca adını yazdırdı. birkaç kez de zirveyi zorladı ama işte ah şu koca kahrolacası ama... bugün evinde sinip kendi kendine olacağına omuzlarda olmalıydı, sevinçle etrafta dolaşmalıydı, adını bile duymamış insanların takdiriyle karşılaşmalıydı, kitaplarını hiç okumamış bundan böyle de okumayacak insanların sevgisini kazanmalıydı, herkesin elinde onun kitapları onu yazıları olmalıydı ama, ama olmadı. o malum sözleri söyledikten 1.5-2 yıl sonra adı nobel le anıldı ve onu aldı. şimdi kim diyebilir ki hayır o ama sadece, bir ama.
evet orhan pamuk bu sözleri söylememiş olabilir, bunları kastetmemiş de olabilir ama ona bu ödülü verenler için orhan pamuk: ermeniler katledildi diye ceza verilen bir yazar.
ah şu kahrolacası ama... niye 3 yıl önce verilmedi? niye beş yıl sonra verilmedi? ermeniler katledildi diye ceza verilen bir yazar a ermeni soykırımını yok saymanın cezalandırılmasını içeren bir yasanın kabul edildiği gün verildi. bu en çok da orhan pamuk a ayıp olmadı mı? evet siz nobel edebiyat ödülü almış bir yazar olacaksınız bundan sonra ama ah şu kahrolasıca ama; herkes size(sadece türkiye değil dünya da) romanları ve edebiyatçı kişiliğiyle değil de politik görüşüyle nobel aldı damgasını vuracak ve sonuna ekleyecek eh işte efendim romanları da çok güzel doğu-batı sentezi...
bir defa kesinlikle ama kesinlikle ermeni soykırımı diye birşey yoktur bunun yasak olması diye birşey hiç yoktur... anlamıyorum vatan hainlerini nasıl bu kadar güzel savunmayı beceriyosunuz ve kim sizi nasıl hangi şekilde kandırıyor anlamıyorum. ne kompleksi neymiş o yahu... geçiniz efendim, geçiniz. kusura bakmayın ama bence sizde nobel kompleksi var. tamam nobel çok değerli bir ödül olabilir ama eğerki vay be bu adam ülkesini nasıl da sattı ufff diye nobel ödülü veriliyosa ben o ödüle ödül gözüyle bakmam ki onu da geçiniz, orhan pamuk her ne kadar çok iyi bir yazar olsada yaptıkları ayıptır savunulcak ve yanında durulcak tek bir durum bile söz konusu değildir...
heralde bu ödülü alırken "kendim" ve "ülkem" korelasyonunu iyice kaçırmış arkadaş.
"ülkem için kendimi satarım"
"kendim için ülkemi satarım"
ikisini topladığımızda elde ettiğimiz sonuç: 0*

(bkz: topunun senden nefret ettiği ülkeyi nobel'de temsil etmek)
(bkz: çıkarcılık) (bkz: egoistlik)
güncel Önemli Başlıklar