1. 1.
    "ben şehzadeyim, fatih'in, abdülhamid'in torunuyum" diye ortalarda gezinen, trt'ye danışmanlık yapıp paraları cukkalayan orhan osmanoğlu isimli şahsın istanbul'un fetih yıldönümü dolayısıyla attığı tweettir.

tweet;
    https://twitter.com/ORHAN...tatus/1265776835339718667

ekran görüntüsü;
    orhan osmanoğlu nun istanbul un fethi tweeti

alt tarafı iki cümlelik bir tweet, ama bir sürü yanlış var.

1)doğu roma'yı katolik olarak yazmış, papalığı da ortodoks.
    2)papalığın yardımını istemeyen kişiyi piskopos yapmış, oysa ki o sözü söyleyen kişi bizans'ın başbakanı olan megadük notaras'tı ve notaras piskopos değildi.
    3)kardinal serpuşu yazmış, kardinal serpuşu değil, latin külahı olacak o dediğin.

ve ne yazık ki bu cahilin, bu rezilin attığı tweeti 2000 kişi beğenmiş.

ulan "ben osmanlı şehzadesiyim" diye ortada dolanıyorsun. osmanlı tarihindeki en önemli olayın son derece basit birkaç ayrıntısını dahi bilmiyorsun.

işte, cumhuriyetimiz olmasaydı bunun gibi rezil ve cahil biri bugün başımızda padişah ve halife olarak duracaktı.

yazık...
    dahi bilim adamı, mühendis, aydın bir hakan olan fatih'in soyundan geliyor bu.
    bunu bana kimse inandıramaz.
    bunun damarlarında dolaşan kanın fatih ile zerre alakası olduğunu sanmıyorum.

not: bu cahil herif trt'deki payitaht abdülhamid dizisinne danışmanlık yapıp dünya kadar para alıyor.
    orhan osmanoğlu nun istanbul un fethi tweeti
    34 -10 ... tengir budun
  2. 2.
    Tiksinc kişi bunlar evet.
    2 -1 ... berkin elvanneren bulbull
  3. 3.
    Katolik doğu roma mı? Yok daha neler. Arkadaş papalığı da babadan oğula falan geçiyor sanmıyordur değil mi?
    12 -1 ... flat head
  4. 4.
    Osmanlı ancak bu kadar güzel temsil edilebilir.

Orhancığım, Bilgi ve kültürden bu kadar uzak olman insanı tarihe geri götürüyor.

ataların eğer bir yerlerden görüyorsa büyük gurur duyuyordur.
    8 -2 ... mavi huydur bizde
  5. 5.
    Osmanoğlu soyismi verilirse işte böyle nemalanırlar. Versene hepsine ayrı alakasız soyisimler. Şimdi kimin şehzade olduğunu bilmezdik, olanlar da bundan prim yapamazdı.
    ... binaryyildirim
  6. 6.
    Katolik(?) Doğu Roma Ortodoks (?) Kiliseden yardım istedi.
    Başpiskopos(?).. dayanamayacağım..

Fatih Sultan Mehmet'in kemikleri sızlıyor.
    Şu Osmanlı torunu, Osmanoğlu ilgi şelalesi olayı bitsin artık.
    8 -1 ... eylulsabahi
  7. 7.
    Çakma aptülhamit in attıgı tweetdir.
    2 -1 ... atlant isten gelenadam
  8. 8.
    1453 orhan, otur 0.
    6 -1 ... bendoktordegilimhekimim
  9. 9.
    adam katıksız cahil.
    böylesine bilgisiz ve cahil bir adam bile osmanlı dizileri için trt'ye danışmanlık yapıp bizim paralarımızı cukkalıyor.

sanırım biz hak ediyoruz böyle bir hayatı.
    8 -1 ... murthy
  10. 10.
    demek ki "ecdadımızzz..", "damarlarımızda dolaşan kannn.." filan gibi lafların fazlaca bi kıymeti yokmuş dimi sevgili türk milleti?...

al işte, herifin damarlarında olabilecek en asil kan dolaniyor ama sonuç bu...

demek ki soyla ecdadla o kadar çok övünmemek lazımmış..

duyuyor musun sevgili çomar?
    12 -2 ... arbutus unedo