bugün

Bugün katıldığım bir seminerden sonra üstünde düşündüğüm bir sorudur kendileri.
Cevabı hâlen belirsiz
organlarımı bağışlarım, orgazmlarımı asla.
Anneme, babama herşeyimi bağışlarım.
Hiç onayıma bile gerek yok.
Yatır al ne lazımsa.

Kendi ecelimle ölücek olursam da zaten imzam var “organlarımı bağışlamak istiyorum.” Diye.

Ben bi kötü oldum kanka az dur.
eğer ki ölüme çeyrek kala sağlam kalırsalar zaten bunu düşünmekteyim.
Hayır. çünkü nasıl bir insana gideceği tamamen belirsiz, benimle karşıt düşüncede olan bir insana gitmesini asla istemem. kim ne derse desin, isteyen istediği kadar "insanlık bu mu, hani kardeşlik, sevgi" diyebilir fakat benim için hiçbirşey ifade etmiyor.
hayır. çünkü başkasından banane. insanlar gezegenin asalaklarıdır. hepsi gebersin.
O kadar cesur değilim.
Kesinlikle evet. Zaten toprak olcaz hala neyin bencilliği?
ben bütün organlarımı bağışladım, ben toprak olup gittikten sonra benim organlarımla birisi hayata devam ederse benden mutlusu olmaz. umarım organlarımı bağışlayabileceğim bir şekilde ölürüm.
hayır. insanlara gıcığım. hepsi gebersin.
Bağışlarım ama şimdi değil. Yakınılarima vasiyet ettim. Olur ya son saliseye kadar doktorlara belli etmesinler. Içlerinde kötüleri de var.
ölünce bir işe yaramayacaği için alabilirler öteki türlü kan bağışı yapmaya bile korkarım iğneden tırstığım için.
düzenli kan bağışı yapmaya çalışıyorum hem de büyük bir zevkle, organlarımı da bağışlamayı düşünürüm toprak altında böceklerin yemesindense ihtiyacı olanların vücudunda hayat bulsun.
hepsini bağışlayamam çünkü kendimi öyle tasavvur etmek garibime gidiyor.

ama 2 3 organımı bağışlayabilirim.
ben öldükten sonra komple bedenimi bağışlaya bilirim dirim bir işe yaramadı olüm yarasın.
20 yıl oldu bağışlayalı. Allah hayrımızı kabul etsin.
ben eyleminde bulunamadım henüz ama aileme ve yakın çevreme bağışlamak istediğimi belirttim. henüz kendim sağken imzalamam en iyisi sanki. yani cevabım evet!
organlarını bağışlayanlara doktorlar kasmıyormuş.
çok yakın bir zamanda resmi olarak da bağışlayacağım. umarım yaşamak isteyenlere hayat olurum.
Organ bağışı en büyük sadakadır.
bağışlarım. resmi olarak bağışlamadım çünkü aile izin vermeden organlar alınmıyormuş, büyük saçmalık.buna bir düzenleme getirilmeli. ben ölsem organlarımı bağışlamazlar dini tutkularından dolayı. nedeni ise beyninde kurdukları ideal dünyaya eksik uzuvla gidecek olmam ve canımın yanacak olmasıymış. bazıları da allah beni eksiksiz gönderdi, eksiksiz gitmek istiyorum diyor. evet her insan beyin ile doğuyor ve düşünme yeteneği ile keşke allahınızın verdiklerini eksiksiz kullansanız.
kendiniz bağışlayamıyorsunuz ne yazık ki, ailenizin onaylaması gerekiyor. ben ve eşim konuştuk, hangimiz önce giderse diğeri bağışlayacak.

giderayak bolca sevabın faydasıda bol olur.
evet bağışlamayı düşünüyorum.
evet bağışlarım birlerine umut olmak güzel bir şey olmalı.
ben sağlıksız beslendigim için yaramaz.