bugün

organize işler 2 filminin tam ismidir.
(bkz: organize işler 2)
görsel
Sanırım bu kez Kıvanç Tatlıtuğ’u gerçek bir Adanalı gibi göreceğimiz film. Kızlar buna da ayılır bayılır şimdi. Neyse. Şimdiden replikleri Gönüller’e taht kurmuştur.

‘Ronaldo’ya bacak arası yapamazsın.’ Gibi gibi.

Bekliyoruz efendim.
falla yanına numara koyulan film isimlerinin genelinden memnun kalmadım. giden gitsin.
(bkz: araba nerde para nerde) efsanesine sahip olamayacak olan film.
film çıktı beyler koşunn en az 2 kere izlerim heralde *
sıcağı sıcağına yazıyorum.

vizyona girmesini sabırsızlıkla beklediğim yılmaz erdoğan filmiydi.

bu gün de koşa koşa sinemaya gittim fakat sonuç hüsran.

birincisinin yanından bile geçemeyecek kadar vasat bir filmdi.
spoiler verip tadınızı kaçırmak istemem fakat beklentilerinizi düşürün derim.

oyunculuklar genel olarak iyiydi fakat senaryo çok basit olduğu için onların performansıda kısıtlanmış.
özellikle kıvanç tatlıtuğ’ un sahnelerinde neredeyse hiç diyalog yoktu. bu da adamın sergilediği mükemmel oyunculuğa rağmen karakterden bekleneni karşılamıyordu. belki onda bir atraksiyon olur diye bekliyorsunuz ama sonuç yine hüsran.

hakkında güzel şeyler söylemeyi çok isterdim, zira yılmaz erdoğan filmlerindeki ince zekayı çok severim fakat beklentilerimin çok altında kaldı.

her şeye rağmen bu yoklukta birinci filmin ekmeğini yiyerek iyi bir gişe yapacağını düşünüyorum.
Bugün izlediğim filmdir.

Kıvanç Tatlıtuğ harika oynamış. Hatta dolandırılan Demircilerin oğlu, Yılmaz Erdoğan ın damadı rolündeki adam hakikaten iyi.

Erdal Tosun unutulmamış bu çok iyi.

Ezgi Mola, Erdoğan ın yeğeni olan kişi gereksizmiş. Zaten ezgi Mola nasıl bu piyasaya girdi anlamadım gitti.

En nihayetinde zevkli bir filmdi. Genelde 2. Filmler beni hayal kırıklığına uğratıldı ama ben bu filmi iyi gördüm.

Not: 8/10
gidin, istanbul'a tepeden bakın, bol bol gülün, gevşeyin, yılmaz erdoğan ve tüm kadro iyi iş çıkarmış diyin ve dönün.
Süper film. Biraz önce çıktım seanstan gerçekten Yılmaz Erdoğan güldürdü. Senaryosu çok iyi. Tavsiye ederim.
Kıvanç çok iyi oynamış be.
şu şekil bir spoilersiz eleştirisi mevcut. gitmeden önce bakılabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=fH8vPU0E6Ls
Daha önce de yazdım. Devam filmi olarak başarılı değil çünkü ilk filmin ikonik bir yeri var. Onlar da ilk filmdeki espriyi bir kaç kez tekrar ederek ilk filme selam çakma adı altında ekmeğini yeme derdindeler.

Yalnız bensu soral için şunu söylemek isterim. Aşka inanmıyorum ama bir bensu soral gerçeği var.
bir devam filmi, bir istanbul devam filmi. istanbul'u turiste nasıl anlatırız, işte tam da böyle. kötü mü değil, film mi belli değil, gerçek mi hiç değil ama 2 saatinizi iyi geçirmenizi sağlar.
https://www.tozlu.org/201...azan-sarmal-yine-bir.html
ilk film gibi olmayacağını bilerek gidip izlediğim filmdir. Kıvanç Tatlıtuğ hakikaten güzel oynamış. Diğer oyuncular vasat gibi. Erdal Tosun u aradı gözlerim. Onuda es geçmemeleri iyi olmuş. Lakin devam filmleri zaten iyi olmuyor. Birde 10 sene sonra yapılırsa.
filmi taze taze izledim geldim spoiler vermeden anlatmak gerekirse sarı saruhan karakteri on numara kıvanç baya iyi oynamış,geri kalan oyuncuları az çok tanıyorsunuz ilk filmin tadını o yılları aramıyor değil.
filmin bazı yerlerini tahmin etmek çok zor değil klişe şeyler baya bol anlayacağınız ancak aksiyon sahneleri ayrı bir bomba...galiba japonya'dan gelen bir ekip çekmiş her neyse spoiler vermeden anlatmak bu kadar oluyor ancak gidin izleyin pişman olmazsınız fakat bol bol da kahkaha atmazsınız.
izlemesi keyifli ama ilk film kadar heyecanlı ve komik değil.
vizyona gireli 2 hafta olmuşken netflix'e düşmesi çok çok acayip olmuştur.

resmen insanları keriz yerine koydular.

şu saatten sonra çekeceğin hangi film için insanları sinemaya davet edebileceksin acaba yılmaz efendi?
netflixte gösterime girmiş film.

neden sazan sarmalı olduğu belli oldu.

2 haftada tuttuklarını tuttular.
Film o kadar olaya o kadar pr’a rağmen istediği ilgiyi görememiş olacak ki yılmaz erdoğan: e ne yapalım artık hiç olmazsa gişeden kıvançın parasını çıkardık bu da iyi’ diyerekten netflixe startı vermiş gibi görünüyor. ama tabi aylardır süren protestonun ardından uzlaşma sağlanması ve akabinde ulan o kadar da direnmiştik halbuki. keşke hiç sözümüzden dönmeseydik de karizmamızı korusaydık’ şeklinde bir pişmanlık da bu karara etki etmiş olabilir. Yani bükemediğim bileğe eğildim ama öpmedim durumu...

Edit: filmi izledim birincinin tadında bir film olmuş. Ayrıca Kıvanç çok çok iyi oynamış.
sizlere çok sevdiğim siyahi ve isyankar şarkıcı pop marleyin bir sözdeyişini söylemek istiyorum sahnesi çok iyiydii bence.
Bak ben küfürü bıraktım küfürsüzlük çok zor. Sahnesi beni bitirdi.*
gidemediğim ama çok istediğim film. kıvanç biliyor bu işi.
Yani param boşuna mı gitti. Artık replikleri söyleyip bana ne kanka izleseydin bas parayı izle diyemeyecek miyim. Yılmaz en iyi anılarımın katili mi oldu.
Yohamına netflixde miymiş ahahahaha. Ulan arkadaşlarla gitmemekle o kadar doğru bi karar vermişim ki. Hemen gireyim de izleyeyim bari. *