bugün

nolur muhtaç kal organ nakline, nolur.
bilemiyorum ki; zaruret halinde domuz eti bile caiz. bu durumda bir zaruret sonucta. kimse zevk için bir cenazenin organını kullanmak istemez.

konu canlı donörden organ nakli ise; o biraz sıkıntılı. daha yeni 28 yaşındaki genç, babasina böbreğini vermek icin girdiği ameliyat sebebi ile hayatını kaybetti. bobrek nakledilen babada 3 ay dayanabildi. bu donörün hayatini tehlikeye atmak demek. daha derin araştırma gerekiyor galiba.
Bizi parmak uçlarımıza kadar yeniden yaratacağını kuranda söyleyen allah, hangi organın kime ait olduğunu mu bilemeyecek. Kaldı ki ahirette noksan uzuvla doğanlar dahi noksansız yaratılacaktır.

Bir insanı öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir diyen allah bunu haram mı kıldı. Allah insanlığın organ nakli teknolojisine ulaşacağını bilmiyor muydu yani.

Geçiniz efendim, organ nakli bir ölüden onlarca diri yaratabilir. Onların ailelerini sevindirir. Dualara vesile olur. Allah affedici ve bağışlayıcıdır. Allah iyilik eylemlerini cezalandırmaz kanaatindeyim. O zaman rahman olmazdı zalim olurdu.
Hala cevap veriyorlar..
ölmek helaldir. herkeşler istediği kadar ölebilir.
AMK (azıcık mantıklı konuş) dangalak (ne dediğini bilmeyen) beyin nakli olup hiç olmaz ise Allah'ın verdiği aklı kullanırsın.
trolsünüz anladık da bari biraz seviyeli olun, bir çizginiz olsun. organ nakli bekleyen bir birey veya bir ailenin mensubu olsaydın veyahut hiç sevdiğin insanlar olmasalar da böyle bir aileye tanık olup üzüntüsünü görseydin acaba bunu yazabilir miydin?

neyse. kime neyi anlatıyorsak.
Cevap veren olmuş.

Üzülüyorum mk bu sözlüğe.