bugün

--spoiler--
Orduspor'un golünün ardından geçtiğimiz günlerde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okuyan Orduspor taraftarları, bu kez de 10.Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan okudu. Hep bir ağızdan 'Türkiye laiktir laik kalacak' sloganlarını attı.
--spoiler--

24 mart kayserispor orduspor maçı esnasında orduspor taraftarının ortaya koyduğu tepkidir. tabi anlayabilene...
ayrıca memleketim insanıyla bir kez daha gurur duymamı sağlayan hadisedir.

edit: verilen eksilere bakılınca, tepkiden rahatsız olanlar var. *
Türkiye'yi bölmek isteyenlere kapak olan bir hadisedir.
orduspor u ve taraftarını bir kez daha sevmeme neden olan hadise. daha önce de çeşitli eylemleri olan kulüptür.

edit: kırıkkaleliyim memleketim olduğundan değildir bu sempatizanlığım.
bir de ordudan adam çıkmaz derler, helal olsun bütün şehre. en azından ayakta kalan bir ordumuz var!
ordulu olmaktan ötürü gururlandıran ve herkese örnek olması gereken hadise.
helal olsun memleketimin insanına. vira 52.
sempatimi kazanmış taraftarlardır. bugün de kayserispor'u 1-0 yenerek ligde kalmayı garantiledi gibi, sevindim.
izzet Gündoğar denilen şam şeytanına da bir ayar yapmalarını dilediğim delikanlı taraftar kitlesidir.
zorunlu edit:
http://haber.mynet.com/ha...gistirildi-616120-guncel/
orduspor'un fanatik taraftar gurubuna atatürk köşesi derler zaten, çok ünlüdür, onur ünlü'dür, o derece.
-sayın hocam 10. yıl marşını okumuşlar ne yapalım?

+ne yapıcaksınız alın hemen.

-ama bir stat dolusu adam.

+ooo.

-ama geçen hafta da gençliğe hitabeyi okuduydular.

+o halde alalım.

-ama cezaevlerinde yer yok.

+pkk'lıları salın.

-onları saldık zati, birkaç elebaşı var sadece.

+hmm kapkaççıları ve hırsızları salın o halde.

-ok. işi ergenekon'a bağlayalım mı?

+bağlayın tabi ama nasıl?

-o kolay okuyanlar ordulu.

+ordulu ha? ohooo ne duruyosunuz balyoza bağlayın hemen.

-peki hocam, selamınaleyküm.
ayakta alkışlanası harekettir.
gençliğe hitabenin okunduğu esnada digiturk, tribünler küfür ederken tribünlerin sesini nasıl kısıyorsa, gençliğe hitabe okunurken de tribünlerin sesini kısması büyük tepki toplamıştır. *
geçen haftaki gençliğe hitabe olayından Sonra bir güzel hareket daha. Ama büyütülecek ne var anlamadım. Galatasaray taraftarı her maç söyler 10. Yıl marşını.
Adet olmuş ben de yazayım notu: beşiktaşlıyım.
2012 yılında hala 20. yüzyılın başlarının hayalini kurup, boş marşlarla kendini avutanları görünce içim yanıyor.

not: biliyorum bana geri zekalı diyeceksiniz ama bu sizin o rus bu çocuğu olduğunuzu değiştirmez.

tnm: zaman kaybıdır.