1. 1.
  amele tayfasinin korkutucu sozleridir.
  10 -16 ... spiritualized
 2. 2.
  (bkz: darbeci zihniyet)

  Ayrıca demokrasi var mı demokrasi?
  6 -4 ... italiano
 3. 3.
  bunu yapan, bu pankartı taşıyan bu ülkenin üniversite rektörleriydi. evet yanlış duymadınız bu ülkenin akademisyenleriydi bu iğrenç tabelayı taşıyan. dünya üzerinde ilk bine bile girmeyi başaramamış makalelerin sahibi olan akademisyenler. ihale makamı olup ellerinin altında trilyonlarca lira hazır para olan, hiçbir kaleme bağlı olmaksızın her hafta üç dört ihale yapan ama bir makale yazamayan akademisyenler. yazıklar olsun size ki asıl görevinizi unutmuşsunuz. yazıklar olsun size ki isimleriniz üniversitelerde vurgun çeteleri oluşturmaktan adliye koridorlarında anılıyor. yazıklar olsun size ki yediğimiz darbelerin bizi iran'ın bile gerisinde bıraktığını görmezden geliyorsunuz. yazıklar olsun size ki canınız yandı mı elinizde atatürk ve laiklik gibi alakanız olmayan savunma mekanizmalarından başka hiçbişey yok.
  14 -5 ... palta
 4. 4.
  hukumetin findik politikalari karsisinda fiskobirlik ordu il baskaninin kurdugu cumledir
  7 ... dilencikral
 5. 4.
  görevini tam manasıyla yapan, daha iyisinide yapacak olan bir kuruma söylenmesi abes cümle. ayrıca ordumuzun akademisyenler tarafından yurt savunmasına davet edilmesine gerek falan yoktur. çünkü askerlerimiz en düşük rütbelisinden subayına kadar canını dişine takarak yurdu savunmaktadır.
  3 -1 ... shalamar
 6. 5.
  bir topçu subayı... rütbesi önemli değil ama rütbeli birisi. açıklama yapıyor askerlerine.. ben de dinliyorum:

  "360 asker burdasınız. ama emin olun ki burada vatan görevi için bulunan sizler... bu kadar karışık olarak gelinmeyecek buralara. çocuklarınız farklı şehirlerde olacaklar. 4 bir yandan buraya gelinmeyecek... doğulunuz doğuda, batılınız batıda kalacak. türkiye bölünecek. hepiniz bağlı olduğunuz eyaletin / ülkenin askerleri olacaksınız. buna engel olamıycaksınız. türkiye parçalanacak. en az 2-3 parça olacak. abd ve ab böyle istiyor. buna hiçbir güç engel olamaz. kimse direnemez..."

  evet. yürekleri sızlatan şeylerdi... şu an gibi hatırlıyorum. sanki abd askeriydi bu tsk subayı.

  "eğer ordu bunun gibi şerefsizlerden müteşşekkilse, ordu önce kendini paklasın, ondan sonra ülkeyi kurtarmaya çalışsın..." diye söyletmiş, beni derin derin düşündürtmüş, eskileri bana yad ettirmiş slogan.
  4 -3 ... arcadian
 7. 6.
  2007 türkiyesinde demokrasiyi hazmedemeyen sözde cağdas kemalist(!) zihniyetlerin aciziyet sloganları.
  (gün itibarı ile 28 şubatla ilgili başlıklarda kendilerini belli eden yazarlar)
  (bkz: demokrasi)
  (bkz: militarizm)
  (bkz: türkiye)
  6 -5 ... bilgehan
 8. 7.
  aslında "türkiye'yi hep ordu yönetsin" diyememenin dayanılmaz ezikliğinin dışa vurumu olan söz. ancak ne yapsınlar ki bunu diyemedikleri için her seferinde boşu boşuna mücadele verip en sonunda g.tü sıkışınca voltron'u oluşturma hevesine giriyorlar. bu zihniyet oldukça da çok voltronlar oluşturulur bu ülkede.
  3 -1 ... westphalia
 9. 8.
  türkler militarist bir toplumdur. bu tarihte hep böyle olmuştur. ordunun görevi ülke bütünlüğünü korumak, ülkeyi olsı tehditlerden ve saldırılardan korumaktır. siyasetçilerin görevi de ülkeyi en iyi şekilde yönetmek, ülkenin refah düzeyini yüksek noktalara çekmek, vatan satmamaktır. herkes görevini yaparsa adam gibi, kimse kimsenin görevine çağırılmaz... ha şu da var, türkiye'de darbeler dönemi bitmiştir. nasıl olsa abd apo gibi bir maşayı kucağımızda besletiyor darbeye ne gerek var?
  1 -2 ... paleface
 10. 5.
  (bkz: hezeyan)
  1 -2 ... dejavu38