bugün

amele tayfasinin korkutucu sozleridir.
(bkz: darbeci zihniyet)

Ayrıca demokrasi var mı demokrasi?
bunu yapan, bu pankartı taşıyan bu ülkenin üniversite rektörleriydi. evet yanlış duymadınız bu ülkenin akademisyenleriydi bu iğrenç tabelayı taşıyan. dünya üzerinde ilk bine bile girmeyi başaramamış makalelerin sahibi olan akademisyenler. ihale makamı olup ellerinin altında trilyonlarca lira hazır para olan, hiçbir kaleme bağlı olmaksızın her hafta üç dört ihale yapan ama bir makale yazamayan akademisyenler. yazıklar olsun size ki asıl görevinizi unutmuşsunuz. yazıklar olsun size ki isimleriniz üniversitelerde vurgun çeteleri oluşturmaktan adliye koridorlarında anılıyor. yazıklar olsun size ki yediğimiz darbelerin bizi iran'ın bile gerisinde bıraktığını görmezden geliyorsunuz. yazıklar olsun size ki canınız yandı mı elinizde atatürk ve laiklik gibi alakanız olmayan savunma mekanizmalarından başka hiçbişey yok.
hukumetin findik politikalari karsisinda fiskobirlik ordu il baskaninin kurdugu cumledir
görevini tam manasıyla yapan, daha iyisinide yapacak olan bir kuruma söylenmesi abes cümle. ayrıca ordumuzun akademisyenler tarafından yurt savunmasına davet edilmesine gerek falan yoktur. çünkü askerlerimiz en düşük rütbelisinden subayına kadar canını dişine takarak yurdu savunmaktadır.
bir topçu subayı... rütbesi önemli değil ama rütbeli birisi. açıklama yapıyor askerlerine.. ben de dinliyorum:

"360 asker burdasınız. ama emin olun ki burada vatan görevi için bulunan sizler... bu kadar karışık olarak gelinmeyecek buralara. çocuklarınız farklı şehirlerde olacaklar. 4 bir yandan buraya gelinmeyecek... doğulunuz doğuda, batılınız batıda kalacak. türkiye bölünecek. hepiniz bağlı olduğunuz eyaletin / ülkenin askerleri olacaksınız. buna engel olamıycaksınız. türkiye parçalanacak. en az 2-3 parça olacak. abd ve ab böyle istiyor. buna hiçbir güç engel olamaz. kimse direnemez..."

evet. yürekleri sızlatan şeylerdi... şu an gibi hatırlıyorum. sanki abd askeriydi bu tsk subayı.

"eğer ordu bunun gibi şerefsizlerden müteşşekkilse, ordu önce kendini paklasın, ondan sonra ülkeyi kurtarmaya çalışsın..." diye söyletmiş, beni derin derin düşündürtmüş, eskileri bana yad ettirmiş slogan.
2007 türkiyesinde demokrasiyi hazmedemeyen sözde cağdas kemalist(!) zihniyetlerin aciziyet sloganları.
(gün itibarı ile 28 şubatla ilgili başlıklarda kendilerini belli eden yazarlar)
(bkz: demokrasi)
(bkz: militarizm)
(bkz: türkiye)
aslında "türkiye'yi hep ordu yönetsin" diyememenin dayanılmaz ezikliğinin dışa vurumu olan söz. ancak ne yapsınlar ki bunu diyemedikleri için her seferinde boşu boşuna mücadele verip en sonunda g.tü sıkışınca voltron'u oluşturma hevesine giriyorlar. bu zihniyet oldukça da çok voltronlar oluşturulur bu ülkede.
türkler militarist bir toplumdur. bu tarihte hep böyle olmuştur. ordunun görevi ülke bütünlüğünü korumak, ülkeyi olsı tehditlerden ve saldırılardan korumaktır. siyasetçilerin görevi de ülkeyi en iyi şekilde yönetmek, ülkenin refah düzeyini yüksek noktalara çekmek, vatan satmamaktır. herkes görevini yaparsa adam gibi, kimse kimsenin görevine çağırılmaz... ha şu da var, türkiye'de darbeler dönemi bitmiştir. nasıl olsa abd apo gibi bir maşayı kucağımızda besletiyor darbeye ne gerek var?
(bkz: hezeyan)
80 darbesine beddua okurken şimdi ordu'nun görevinin darbe yapmakla eş tutan zavallı kişicağızların ikircikli tutumlarının söylemi.
yarınki gövde gösterisinde de benzer sloganların atılmasını bekliyoruz.
darılırız atmazlarsa.

özellikle de o kelli felli -başlarım artık biliminden iliminden deyip siyasete merak salmış- bir kısım rektörler ve kaymak yiyen çevrelerinden.
bilimin otobüsleri emrinize amade!
bundan bilmem kaç ay önce, daha akp'e tazeyken, bu partiye sempatiyle bakan bir arkadasima buna benzer bir sey söylemistim saka/hiciv niyetine.

aylar sonra bu saka'yi savunan kisileri görmek beni hiç mutlu etmedi açikçasi. asker zamaninda göreve geldi de ne oldu sanki...
su unutlmamali ki akp'nin yönetim kadrosunun ne oldugunu herkes çok iyi biliyor. lakin bu partiye oy veren herkes bu profile uygun degildir. akp'ye her oy verenin namaz kildigini düsünüyorsaniz çok yanilyirsonuz... hayir namaza, niyaza alerjiniz vardir sizin de ondan yazdim bunu... hani ibadetini yapan herkes yobaz ya o bakimdan...

ayrica mutlu azinligin basini çektigi bu saksakçilga, gerçekten samimi olan vatanseverlerin alet olmasi da beni üzüyor açikçasi.
atatürk şu millete uşaklık yapmayı öğretemedim demiş, doğru demiş ama bugün gelinen noktada vaziyet hiç de öyle gözükmüyor. benim fikrimin önemi yok, zaten ordu bizi yönetiyor, gereğini yaparlar diye düşünen bir koyun sürüsü olmuşuz. ne yazıktır ki 2007 yılında bu ülkede ordu göreve şeklinde pankart taşıyan ve darbeyi savunan vatandaşlar var. bir ülkeyi yönetmesi gereken halktır, askerler veya kaypak vekiller değil.
(bkz: ordu marsa)
(bkz: ordu greve)
(bkz: haydi şimdi bütün eller havaya)
chp'nin içten içe haykırdığı cümledir.* chp'yi solcu zannedenler bu söylemi "sol" zannederler.
yalnızca pkk'ya karşı harekete geçmesi düşünülerek söylenmişse yerinde olan ifadedir.
(bkz: postal yalayicilik)
ordunun; taraf gazetesi'nin girişimleriyle bir nebze olsun artık adam gibi politikalar belirleyip gerekirse hükûmete kafa tutabilecek şekilde pkk ile mücadelesini vermesi gerektiğinin slogan hâline getirilmişi.evet, ordu göreve!
(bkz: demokrasi düşmanları)
ağızdan sıçmak eylemine örnek.
şu anda msn listemde birden fazla kişide görülen iletidir. bunlar * seçim dinlemiyorlarmış. *
halbuki çoğu ak partili şu sonuçlara üzülüyordur oylar düştü diye.
vatanımın ve ulusumun şimdiki halini görünce haykırmak istediğim slogandır.
vatanimin ve ulusumun su hale gelmesine sebep olan slogan. "halk goreve" gibi bi laf duymadikca kulak tikamak lazim.