bugün

eski forsu, gücü kalmamış ordunun günümüz siyasal ve toplumsal gelişmelerine sessiz kalması üzerine içlenmiş insanların feryadı. politikacılar istediği gibi at oynatıp, her yer siyaset kokarken daha da çok isyana neden olur bu durum.
--spoiler--
en kötü demokrasi en iyi darbeden daha iyidir.
--spoiler--
darbeyi savunmuyorum fakat ordu şu dakika istese yine darbe yapar. siz dışarıdan öyle yıpranmış gibi durduğuna bakmayın darbeyi yaptığı zaman hiçkimse neler olduğunu bile anlamaz.
eski roma'da dahi bahsedilen olay barbarlıktı, şimdi bunu isteyenleri taş devrine göndermek gerekir.
burada bahsi geçen ordu, bizim ordumuz. guatemala'nın ordusu değil. gereği de, beğenmediğimiz hükümetin alaşağı edilmesi. en son 28 şubat'ta şahit olmuştuk ya, ali kalkancılar, fadime şahinler filan. o tezgaha benzer veya benzemez, bir şeyler yapılsın düşüncesidir. bizim ülkemizin ordusu, bizim çocuklarımız demektir, hatta şu anda benim kuzenim. düşünün ki kuzenim bir emirle gelecek kapat la bilgisayarı, hadi gidiyoruz diyecek bana. arkadaş bunun nesi savunulur la? cidden aklım almıyor vallaha billaha. bir darbe bir ülkenin formatlanması, bütün birikimlerin çöpe atılmasıdır yauv. sıfırdan başlanması demektir darbe. sağlıklı bir insan bunu savunamaz, bu akıl tutulmasıdır. eski ordu yeni ordu meselesine gelince. hani ilker başbuğ'un bütün kuvvet komutanlarını arkasına alarak halkı tehdit ettiği bir konuşması vardı, hatırlarsınız. darbeci paşalar adına son barutunu orada attı cunta. geçmişler ola. ve... daha güçlüyüz siviller olarak da ordu olarak da.
sandıkta haşat olunca gözleri etrafta postallı arayan bireyin "biz yenemiyoruz eski ordumuz olsaydı sizi yenerdi" yakınması.
ordu zamanında sağcı solcu diye bütün okumuş insanları öldürüp dincilerin güçlenip çoğalmasını göz ardı etmeseydi, insanlar hapislerde karakollarda öldürülüp dövülüp akıl sağlıklarını kaybetmeselerdi belki bunların hiç biri olmayacaktı. ülkeye tek başlarına sahip çıkabileceklerini sandılar ama düşünemediler ki onlar da devlet memuru.
hiç bir darbeyi ordu kafasına göre yapmamıştır.

bütün darbelerin arkasında abd vardır.

şu anki durumun da sorumlusu abd dir.

ordumuzun içinde asla ulusalcı olarak ancak yüzbaşı rütbesine kadardır hepsi temizlenir.

kurmay olan subay amerika da eğitim olmadan kurmay olamaz.

son örnek 28 nisan bildirgesidir. malum şahıs darbe girişimi yapmış bulunup hiç bir cezai durum sözkonusu değildir.

anlıyacağınız o darbeci ordunun da elikolu bağlıdır.

bağımsız bir ordunun olmaması için yapılan herşeyi kınıyorum.

vatanı koruyan ordunun bu kadar içinden çıkmaz hale gelmesini sağlayan zihniyetler birgün herhalde milletine hesap verir.

kendini bağımsız sanan bağımlı düşünce bozuğu insanlara duyurulur.
demokrasiyi içselleştirememiş zavallı bile olmayan insan kırıntısı söylemi.
arkadaşın biri avrupa birliğinin bizi oyaladığı gerçeğinden dem vuruyor idi.
işte böyle piç bir zihniyet ab kapısında daha çok bekler.
askerin işini memleket yönetmek sananlarla dolu bir ülkede bi sikim olmaz.
neymiş politikacılar istediği gibi at koşturup her yer siyaset kokuyormuş.
ya ne olacaktı amk kim yönetecekti devleti?
e be beyinsiz atatürk niye cumhuriyet kurdu da oligarşik bir yönetim kurmadı?
be hey beyinsiz asker devleti korur devleti yönetip devlet yöneticilerini asmaz.

boşver zaten sana ne söylesek boş.
götüne postal girince mutlu olacaksan sen bilirsin tabi.
http://galeri.uludagsozlu...ı-gereğini-yapardı-58613/
--spoiler--
hiç bir darbeyi ordu kafasına göre yapmamıştır.

bütün darbelerin arkasında abd vardır.
--spoiler--
aynen öyledir. peki şu an abd darbe istemediğine göre?
demek ki, eski ordu yeni ordu yoktur; darbe isteyen abd ile darbe istemeyen abd vardır...
ordu eski olmadığından, çağa ayak uydurduğundan "gereken" i yapmıyordur. doğaldır.
asker düşmanı olmak düşmanın askeri olmaktır.
giresunspor yenilgisinden sonra sinirlenen bir ordu taraftarının sözüdür.

ayrıca, ordu eski ordu olsaydı 2003'te gereğini yapardı.
gereğinden kasıt darbe olup herşeyin sonucudur.
postalcı söylemi.
genelde chp lidir bunu diyenler...
caddede 2 tane tank yürüdüğü zaman aman başımıza iş açmayalım diye olana bitene ses çıkarmayan insan modelinden,ordunun milletin hizmetindeki bir kurum olduğunu anlamış insan modeline geçildiği için artık 3-5 tane subayın gereğini yapamadığı durum
güncel Önemli Başlıklar