bugün

Türkiye'deki bir kesimin demokrasi anlayışındaki sakatlığı gözler önüne seren garip bir söz.
Burada anlatılmak istenen ordunun elit bir şekilde halkın üstünde olduğu.Ordu nasıl demokrasinin teminatı olabilir.Bilmiyorlar mı ki demokratik bir ülkede yönetimin orduda olamayacağını,
demokratik bir rejimde askerin yalnızca savunma ve asayiş işlerini sağladığını.Ordu yönetime nasıl gelecek.Klasik bir darbeci zihniyet.

Demokrasi ve ordu.Bırakın da demokrasi ve halk olsun.
demokrasinin olmadığı bir ülkede teminat da olamaz ordu. onlar çoktan vefat etti başımız sağolsun..*
bütün sorunlarının ordu tarafından çözülmesine alışmış bu sebepten sosyal ve siyasal benliğini geliştirememiş yaşadığı darbelerin sonuçlarını göremeyecek kadar kör insanlara yaşattıklarını unutacak balık hafızalı toplumun birçok kademesinde kendine yandaş bulabilecek önerme...
ülkemizde, tek vatandaş kenan evren ise doğru olabilecek önerme. bu da kemal alemdaroğlu için;

(bkz: demokrasi)
(bkz: bir daha sevemeyecegine inanmak)
(bkz: ordu tabii ki darbe yapabilir)
kimsenin ciddiye almadığı, ucuz çırpınışların adamından beklenebilecek bir gafdır.
çünkü demokratik hakkını kullanarak seçimle başa gelenlerden beğenmediklerimizi(!) indiren ve anayasal suç işlemiş olmasına rağmen karşılında ceza almayan tek kurum ordu'dur şeklinde devam eder. karadeniz bölgesinde bulunan ordu söz konusu ise o zaman ayrı. demokrasi güzeldir ancak kendi istediğiniz seçimle başa geldiği sürece değil mi a dostlar, en büyük atatürkçüyüm diyerek atatürk'ü siyasete alet edenler savunma olarak başörtüsünün siyasete alet edildiğini söylüyorlar, ne menen şeydir bu efendiler, atatürk değil miydi hem orduda görev yapan hem de milletvekili olanlara birini seçeceksiniz deyip kazım karabekir, rauf orbay gibi isimlerin seçim yapmasını zorunlu kılan, atatürkçülüğünüz amaç değil araç mı yoksa, tehlikenin farkında mısınız dostlar?
diğer karadeniz illerinin hakkını yedirten cümle. * *
"ben bir zamanlar emperyalizme karşı savaş veren orduya teslim olurum" diyen deniz gezmiş'in teslim olduğu askeri birim. denizlerin güvendiği 12 mart sürecinde sokağa indiğinde halkın sevgiyle kucakladığı, emperyalizme karşı mücadele etmeyi görev bilmiş ve türkiye cumhuriyeti'ni kurmuş olan ordu. 12 eylül zihniyetinin sonuçlarıyla teminat altına aldığı demokrasiye en büyük darbeyi vuran kurum.
bu süreçten sonra demokrasi kalmışsa evet ordu demokrasinin en büyük teminatıdır, kalmamışsa (bunun sorumlusu yine ordudur) getirdiği yeni sistemin koruyucusu, teminatıdır.
(bkz: cunta)
(bkz: yök)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.