bugün

habervaktim anasayfası'nda haber yorumlama cümlesinde "ergenekon'un çıtır oğlanı oray eğin" sunuşuyla verilen haber. "satürn'de yaşayan bir koloniye rastlandı" haberi verircesine "dinsizliğini ilan etti!", "müslüman olmadığını ilan etti" cümleleriyle gayrimüslimleri satürnlüleştirme yoluna gitmiş habervaktim.
http://www.habervaktim.com/haber/128518/oray_dinsizligini_ilan_etti.html
haber doğru değil. görüşmeler sürüyor, borsaya daha bildirilmemiş. Cazip bir teklif gelirse din de kalabileceğini açıkladı.
yıkıldığım haber.

ben, "bu adam yakında halifeliğini ilan eder" diyordum. yeni bir dinin müjdecisi gibi değişik konuşuyordu halbuse.
(bkz: sana ne)
(bkz: bana ne)
(bkz: kime ne)
habervaktim haberiyse inanmamak gerek, ama öyleyse de kendi bileceği iştir. kimseyi ilgilendirmez.
(bkz: #8508140)

birçokları gibi beni de ziyadesiyle üzmüş olaydır. bizler halifelik, olmadı mesihlik ilanı beklerken sen kalk ben dinsizim de. demek o harfleri yuvarlata yuvarlata konuşuyor olmasının ardında ki gerçek bu imiş. havada vurulmuş ve döne döne yere düşen bir keklik gibi öldün gözümüzde oraycığım. kendisine artık sempati ile bakmamızı beklemesin bizden.
şimdi gördüğüm başlık üzerine haberi okudum. normal olan bir durumdur. insanlarımız dinsizlikle, şeytanlığı aynı görüyorlar sanki. ''aha lan dinsizmiş bu herif, vay a...'' konuşmasına neden olur fanatiler arasında, ama heyecan yapmayın normal bir durum.