bugün

Behzat ç izleyenlerin genellikle inancını bu yönde değiştirdiği durum.
Hayaletlerin dini inancıdır.
Portakala inanın oraletin yapı taşı. Evet.
görsel
Ben de inanıyorum.
çok hoş bi inanç olurdu. tek tanrı kontenjanı hemen dolduğu için ben inanamam. ama çok tanrılı bir dine inananlar ya da inanç kotası dolmamış olanlar oralete inanabilir turuncu renkli sıcak bilinmez bir fantastik sıvı. belki de her şeyin kaynağı oralettir.
iki kişi inanırsa oralet dini hayırlı olsun. bi kişi olunca deli deriz. ama iki kişi okeydir.
peki, bir oralet kendi kendine olabilir mi? pek tabi ki onu kaynatan gürbüz bir kahveci vardır ve bu apaçık bildirilmiştir. inanmayan ıhlamur okşasın.
amenna ve saddakna.
Oralet birdir, kabak cekirdegi onun kulu ve elcisidir.
Ve hatta Kaynanalar cay bahcesinde* okey oynamanin ilk sarti oralet ve mikira inanmaktir.
Cocukken babanin yaninda gidilen kahvede babanin kendine cay size oralet soylemesi uzerine baslayan inanc bicimidir. Oralet bir dir. Ve şeker onun kulu ve elcisidir.
Allahu oralet !!!
Gıda boyası ve esansın, sıcak suyla bulaşarak ürettiği komikli ama masum inançtır.
Gariban dostudur. Bu halk dostu, öğrenci dostu içeceğe inanmayıp da ne yapalım a dostlar?
Az kahrımızı çekmedi, az muhabbetlerimize ortak olmadı, onu içerken ülkeyi kurtardık vakti zamanında, siz ne diyosunuz?!
oralet candır!
kimyasala-zehre inanmaktır, kendini kandırmaktır. lakin ısıttığı doğrudur. ucuz olduğu da hakikattir.
imamı kivili hazretlerinin itikatında bulunduğum inançtır. ameller niyetlere göredir. Kivli itikatından olan birisi eğer herkes muzi ise muz içebilir.
eski tadı yok artık, inancımı kaybettim hükümsüzdür.
görsel
Mantıken mümkün olmayandır. inanmak ve bilmek iki ayrı kavramdır. Hiçbir şekilde Bilme imkanın ve ihtimali olmayan bir şeye ancak inanılabilir ve bilinen bir şeye inanmak da inanılan bir şeyi bilmek de teknik olarak aynı anda gerçekleşemez.
tabi ki mantıksız gelebilir ama bu yıllarca anlatılsaydı ve devlet tarafından benimsenen bir din olsaydı hepiniz buna da tapardınız. ilkel toplumlar çünkü bir şeylere tapmadan hayatını sürdüremezler.
Bir inanç konukçu olmaktır.
döndüm kuşburnuna kıblem oralet bilmem ne .
ankara soğuğunda iyi gider.
hayalet'in suna'nın kendisini pek de benimsemediği şeylere ikna etmeye çalıştığı konuşmasının içinden çıkamayınca konuyu kestirip atmak için kullandığı bir söz.

(bkz: behzat ç)
ilk kez behzat çnin 64. bölümünde, hayaletle suna amirin parktaki diyaloğunda duyduğum söz öbeği.
orijinal bi laf.
"acaba akşam götürür müyüm" hayali ile suna başkomisere hallenen hayaletin, aynı suna başkomiserce feride bahsinin gereğinden çok açılması ve "sadece kötüler mi katil olur" sorunsalının sarılması neticesinde patlaması sonucu söylenmiş cümleler dizisinin masterize edilmiş hali. höh, böyle uzun cümle kuran zihniyetimin de taa.....
yeni bir inanış biçimi değildir behzat ç dizisiyle ortaya çıkmamıştır.kökenleri çok eskiye kadar uzanır tanrısı ''büyük oralet paketi'' dünyadaki temsilcileri ise kahvecilerin tamamıdır.
güncel Önemli Başlıklar