1. 0.
  yeni bir inanış biçimi değildir behzat ç dizisiyle ortaya çıkmamıştır.kökenleri çok eskiye kadar uzanır tanrısı ''büyük oralet paketi'' dünyadaki temsilcileri ise kahvecilerin tamamıdır.
  1 ... voicesofthedead
 2. 1.
  "acaba akşam götürür müyüm" hayali ile suna başkomisere hallenen hayaletin, aynı suna başkomiserce feride bahsinin gereğinden çok açılması ve "sadece kötüler mi katil olur" sorunsalının sarılması neticesinde patlaması sonucu söylenmiş cümleler dizisinin masterize edilmiş hali. höh, böyle uzun cümle kuran zihniyetimin de taa.....
  1 ... cagincicek
 3. 2.
  ilk kez behzat çnin 64. bölümünde, hayaletle suna amirin parktaki diyaloğunda duyduğum söz öbeği.
  orijinal bi laf.
  ... maxinator
 4. 3.
  hayalet'in suna'nın kendisini pek de benimsemediği şeylere ikna etmeye çalıştığı konuşmasının içinden çıkamayınca konuyu kestirip atmak için kullandığı bir söz.

  (bkz: behzat ç)
  ... usualsuspects
 5. 4.
  ankara soğuğunda iyi gider.
  1 ... potus
 6. 5.
  döndüm kuşburnuna kıblem oralet bilmem ne .
  ... teoyirttikabicimyirttik
 7. 6.
  Bir inanç konukçu olmaktır.
  1 ... szpilman
 8. 7.
  apateizmden vazcayıp tabi olduğum inanç. şekersiz olacak yalnız.

  behzat ç. deki hayalet repliğidir.
  "oralete inanıyom ben."
  ... aka ulak
 9. 8.
  tabi ki mantıksız gelebilir ama bu yıllarca anlatılsaydı ve devlet tarafından benimsenen bir din olsaydı hepiniz buna da tapardınız. ilkel toplumlar çünkü bir şeylere tapmadan hayatını sürdüremezler.
  2 ... allah yok din yalan
 10. 9.
  Mantıken mümkün olmayandır. inanmak ve bilmek iki ayrı kavramdır. Hiçbir şekilde Bilme imkanın ve ihtimali olmayan bir şeye ancak inanılabilir ve bilinen bir şeye inanmak da inanılan bir şeyi bilmek de teknik olarak aynı anda gerçekleşemez.
  1 ... monalisanin ifadesiz yuzu